přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. prosince 2013, 15:03

Vánoční hala s dvěma rekordy

V sobotu se v přetlakové hale na pražském Strahově uskutečnil 38. ročník Vánoční haly žactva. Tradiční závod, kterým se žáci loučí se svou věkovou kategorií, přinesl podobně jako v minulých letech celou řadu pěkných a kvalitních výkonů, nad kterými vyčnívaly dva české rekordy.

O první korekci žákovských tabulek se postarala Tereza Vokálová na 60 metrů překážek, které zaběhla za 8.68 s, a hned vzápětí zvládl stejnou trať její oddílový kolega z TJ LIAZ Jablonec nad Nisou Dan Bárta za 8.12. Vokálová překonala deset let starý rekord Veroniky Kohútové o tři setiny, Bárta vymazal z čela statistik o polovinu mladší maximum Václava Sedláka sedm setin. (Videa z obou závodů viz níže.)

Vysokou úroveň nabídly i další disciplíny. Hladkým sprintům na 60 i 150 m dominoval Petr Gocala z Čéčovy České Budějovice v časech 7.19, resp. 17.09 vteřiny, 150 m žákyň ovládla Nikola Bendová z pořádajícího USK Praha za 18.74 s. Novopečení rekordmani si připsali i druhá vítězství, Vokálová na 300 m (41.15) a Bárta v tyči (421 cm). V dálkařském sektoru zvítězil Jan Kisiala (ASK Slavia Praha) výkonem 611 cm. Také další závodnice a závodníci předvedli výkony na úrovni svých osobních rekordů.

Výsledky

Videa z rekordů (autor: jojka.cz, zdroj: YouTube.com)

Jan Ruda, USK Praha, foto: V. Novotný

Vytisknout