přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. ledna 2019, 21:28

V Třinci triumfovali Tabašniková a Castro

V třinecké Werk Aréně pokračovala High Jump Grand Prix. Závod žen ovládla stejně jako v Hustopečích Ukrajinka Katerina Tabašniková. Mezi muži se radoval z primátu Portoričan Luis Castro.

Po vynikajících výkonech na Hustopečském skákání se něco podobného očekávalo v rámci Beskydské laťky v Třinci. Někteří závodníci a závodnice se ovšem o něco hůře srovnali s tvrdším povrchem v třinecké Werk Aréně. V kategorii žen se radovala ze svého druhého vítězství v několika dnech Ukrajinka Katerina Tabašniková. Tentokrát ji k tomu stačily pouze dva platné pokusy. Soutěž zahájila na 185, následně vynechala 189 a poté druhým pokusem zdolala 192 centimetrů, což se žádné z jejích soupeřek nepodařilo. Druhé místo si podělily Světlana Radzivilová z Uzbekistánu a Britka Morgan Lakeová. Obě se přenesly shodně přes 189 centimetrů a měly totožný zápis. Podobně dělily čtvrtou pozici Ukrajinky Julia Čumačenková a Oksana Okuněvová, které zapsaly 185. Michaele Hrubé se tentokrát příliš nedařilo a s výkonem 180 centimetrů obsadila dělené osmé místo s Italkou Alessií Trostovou. Naopak další skvělý výkon předvedla brněnská dorostenka Klára Krejčiříková, když jasně dominovala kategorii juniorek svým druhým nejlepším kariérním výkonem 185 centimetrů.

V mužském klání se dokázali hned čtyři borci přenést přes laťku o hodnotě 224 centimetrů. Jedinému Luisi Castrovi z Portorika se to podařilo druhým pokusem, což mu přisoudilo možná trochu překvapivé vítězství. Druhou příčku obsadil Polák Sylwester Bednarek a na stupně vítězů se vešel ještě Jamal Wilson z Baham, který měl lepší zápis než čtvrtý Turek Alperen Acet. Martin Heindl tentokrát zapsal 215 centimetrů a podělil si deváté místo s dalším českým závodníkem Markem Bahníkem.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: ČAS - Jan Kucharčík

Vytisknout