přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. května 2003, 16:08

V Rožnově se rozhodlo o nominaci na ME v běhu do vrchu

Jan Havlíček a Irena Šádková se v Rožnově pod Radhoštěm stali vítězi kvalifikačního závodu na mistrovství Evropy v běhu do vrchu.

Pořadí závodu určilo konečnou nominaci českého týmu pro evropský šampionát, který se uskuteční 6. července v italském Monte Bodone. Ze závodu v Rožnově pod Radhoštěm se kvalifikovali nejlepší tři muži a tři ženy. Trojici reprezentantů v každé kategorii pak v sestavě na ME doplňuje jeden závodník nominovaný na divokou kartu. Mezi muži je to letošní mistr ČR v půlmaratonu Pavel Faschingbauer (na snímku) a v ženské kategorii byla vybrána Anna Pichrtová. Zítra třicetiletá závodnice se momentálně připravuje ve Spojených státech, kde se 1. června zúčastní maratonu v Nevadě.

Foto: F. Macák


Vítězství na 6,5 km trati s převýšením 735 metrů v Rožnově pod Radhoštěm si takticky vyzrálým během pohlídal Jan Havlíček z pražské Slavie, který do cíle přiběhl v čase 31:19 s dostatečným náskokem před dalšími závodníky. Druhé místo uhájil orlickoústecký Miroslav Vítek před svým oddílovým kolegou Robertem Krupičkou. Právě posledně jmenovaný je snad trochu nečekaným postupujícím na mistrovství Evropy. Při neúčasti Jana Kreisingera a Jana Bláhy, který si v době konání rožnovského závodu běžel pro titul mistra republiky v maratonu v Praze, tedy Krupička využil své šance.

Mezi ženami v Rožnově pod Radhoštěm od začátku nebylo pochyb o vítězství Ireny Šádkové. Subtilní závodnice AC Pardubice vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem před druhou v pořadí, Barbarou Kuncovou. O další půlminutu zpět skončila Pavla Matyášová. Tyto tři závodnice tedy budou reprezentovat Českou republiku na ME v Monte Bodone. 

1. června v Radvanicích následuje další nominační závod českých závodníků v běhu do vrchu, tentokrát na Světový pohár, neboli neoficiální MS, které hostí 21. září město Anchorage na Aljašce. Rovněž v září se uskuteční mistrovství České republiky v běhu do vrchu pro rok 2003 v Janských lázních.

Nominační závod ČR na ME v běhu do vrchu, 18. 5. 2003 Rožnov p. R.:
MUŽI
1. Jan Havlíček (Slavia Praha) 31:19
2. Miroslav Vítek (Ústí n. O.) 31:47
3. Robert Krupička (Ústí n. O.) 31:55

ŽENY
1. Irena Šádková (AC Pardubice) 38:13
2. Barbara Kuncová (Slovan Liberec) 40:11
3. Pavla Matyášová (Maratonstav Úpice) 40:44

Nominace ČR na ME v běhu do vrchu, 6. 7. 2003 Monte Bodone (Ita.):
MUŽI
Jan Havlíček
Miroslav Vítek
Robert Krupička
Pavel Faschingbauer

ŽENY
Irena Šádková
Barbara Kuncová
Pavla Matyášová
Anna Pichrtová 

Tomáš Klement

Vytisknout