V Poděbradech titul pro Slovensko i v závodě žen

sobota 5. dubna 2003
V cíli závodu žen na 20 km chůze v Poděbradech se stejně jako v mužské kategorii objevil na prvním místě slovenský dres.

Dvaadvacetiletá Zuzana Blažeková (na snímku) napodobila svého reprezentačního kolegu Mateje Tótha a kromě vítězství v závodě také splnila limit pro EP v Čeboksarech, když poděbradskou trať urazila za 1:37:47. Druhé místo obsadila Švédka Monica Svenssonová časem 1:39:29. České barvy nejlépe hájila třetí v pořadí a mistryně republiky pro rok 2003 Barbora Dibelková. Čas 1:39:46 i celkový výsledek jsou sice pod její možnosti, ale Barbora je teprve v začátku příprav na náročnou sezonu.

„Do poděbradského závodu jsem ještě naplno netrénovala. Chtěla jsem dnešní mezistátní utkání vyhrát, ale ze třetího místa nedělám žádnou tragédii. Jsem spokojená s titulem mistryně republiky. Teď už se začnu připravovat na vrcholné závody,“ hovoří Dibelková o Evropském poháru v Čeboksarech, ME do 22 let v Bydhošti a pařížském mistrovství světa.

Mezi juniory, kteří závodili na 10 km, podlehl novopacký talent Jiří Chaloupka slovenskému reprezentantovi Michalu Blažekovi. V loňském roce Chaloupka v Poděbradech zvítězil na poloviční trati v závodě dorostenců.