přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2011, 21:31

V pátek se představí desítka českých atletů

Boje o co možná nejlepší umístění čeká zítra na halovém mistrovství Evropy desítku z šestnáctičlenné české výpravy.

Jako první se na start postaví pětibojařky. Eliška Klučinová v prvním rozběhu na 60 metrů překážek, Zuzana Hejnová v druhém.  O dvacet minut později se představí překážkářka specialistka  Lucie Škrobáková, také v prvním rozběhu a šesté dráze. Bude se muset poprat s postupovým klíčem třech nejlepších z každého rozběhu plus čtyřech dalších s nejlepším časem.  
V mužské kategorii na stejné trati odpadly rozběhy, takže Petr Svoboda nastoupí zítra až v 16:10 hodin ve třetím semifinálovém běhu. „Je to škoda, mohl jsem si vyzkoušet tu dráhu v závodě,“ narážel na své rozporuplné pocity z povrchu v hale Omnipol Petr Svoboda, „ale aspoň se moc neunavím,“ našel pozitivum.
Před půl jedenáctou dopoledne uvidíme Denisu Rosolovou ve třetím rozběhu na 400 metrů, v páté dráze. Postupový klíč je tři první z každého rozběhu plus tři s nejlepším časem. V půl jedenácté nastoupí do sektoru dálkaři. Roman Novotný v první skupině, Štěpán Wagner ve druhé. Na postup do finále bylo stanoveno 805 centimetrů.
Na čtvrtkaře Pavla Masláka čeká čtvrtý rozběh s pátou dráhou. V odpoledním programu se v kvalifikaci výškařů představí Jaroslav Bába, pro postup do finále by měl překonat 230 centimetrů. Lenka Masná ve třetím rozběhu na 800 metrů „vyfasovala“ druhou dráhu, postupový klíč 2 plus 4. Kompletní startovní listiny naleznete zde.


dějiště pařížského šampionátu, foto:graf.cz

Karolína Farská

Vytisknout