přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. ledna 2019, 22:35

V Hustopečích kralovali Wang a Tabašniková

Na jihu Moravy proběhl jubilejní dvacátý ročník Hustopečského skákání. Z triumfu se radovali Číňan Wang Yu a Ukrajinka Katerina Tabašniková. Michaela Hrubá si vylepšila sezónní maximum. Martin Heindl se kvalifikoval na HME v Glasgow.

Závod žen měl opravdu špičkovou úroveň. Michaela Hrubá procházela soutěží naprosto čistě až do hodnoty 191 centimetrů, čímž si vylepšila své sezónní maximum. 194 centimetrů již svěřenkyni trenéra Pogányho odolalo. V nabitém klání stačil výkon 191 na šesté místo v celkovém hodnocení. Dramatický souboj o prvenství svedly ukrajinské závodnice. Katerina Tabašniková i Jaroslava Mahučiková zdolaly shodně 199 centimetrů. Tabašniková ovšem byla až na jedno zaváhání na 191 centimetrech čistá, díky čemuž se stala vítězkou. Smutnit však nemusela ani druhá Mahučiková. Výkonem 199 centimetrů totiž vyrovnala halový juniorský světový rekord Američanky Vashti Cunninghamové. Osobní maximum si posunula hned o tři centimetry. Vítězná Tabašniková si vylepšila osobák o centimetr. Na stupně vítězů se vešla ještě Britka Morgan Lakeová, která si úspěšným pokořením 197 centimetrů vyrovnala kariérní výkon. Před naši reprezentantku se dostaly ještě Italka Alessia Trostová a Světlana Radzivilová z Uzbekistánu, které se přenesly přes 194 centimetrů.

V ženském „béčku“ zazářila brněnská dorostenka Klára Krejčiříková. Ta si dokázala v Hustopečích vylepšit osobní rekord o celých osm centimetrů až na 189. Přitom hodnota nominačního standardu pro start na HME je 190. Zaostala za ním tak o pouhý centimetr. V kategorii juniorek byla nejlepší Bára Sajdoková v novém osobáku 184 centimetrů.

Mužskému závodu jasně dominoval Číňan Wang Yu, jenž se jako jediný třetím pokusem úspěšně přenesl přes 230 centimetrů. Dalších šest závodníků skočilo 226 centimetrů. K naší radosti mezi nimi byl i český zástupce Martin Heindl, který si tak vyrovnal dva roky staré osobní maximum. Jeho radost byla dvojnásobná, jelikož se kvalifikoval na halový evropský šampionát. V celkovém hodnocení obsadil čtvrtou příčku. Díky lepšímu zápisu se před něj dostali druhý Brit Chris Baker a třetí Portoričan Luis Castro.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout