přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. června 2020, 22:49

V Edenu odstartovaly pražské přebory

Na stadionu ASK Slavia Praha proběhl v pátek první den soutěží Přeboru Prahy mužů, žen, juniorů a juniorek. V pražském Edenu prověřily svou formu i některé reprezentační opory.

Velmi pestrý, a pro ni i netradiční program, absolvovala Martina Hofmanová. Svěřenkyně trenérky Martiny Blažkové se specializuje na čtvrtku, ale při pražský přeborech si nejprve odskočila do dálkařského sektoru, kde velmi mile překvapila výkonem 610 centimetrů, což pro ni znamená výrazné vylepšení osobního maxima. Mohla se také těšit ze skalpu stříbrné z halového mistrovství republiky v této disciplíně Pavlíny Minářové, která zapsala nejlépe 602 centimetrů. Další cenný kov přidala Hofmanová na stovce. I zde si posunula osobák, a to na 11.87. Jedinou přemožitelkou jí byla hlavní favoritka Nikola Bendová. Prvenství si zajistila vyrovnaným sezónním výkonem 11.74. Svou medailovou sbírku završila atletka USK Praha na své hlavní distanci 400 metrů, kde si doběhla pro zlato v čase 55.23. Zdatně jí však sekundovala stříbrná Věra Holubářová za 55.32.

Kvalitní výkony nabídla čtvrtka mužů, kde svedli zajímavý souboj Jan Tesař a Filip Šnejdr. O něco rychlejší byl nakonec první jmenovaný, jenž zvítězil v čase 47.46. Šnejdr zvládl jeden okruh za 47.75. Jediná setina rozhodla o vítězi juniorského závodu na 400 metrů. Ta hovořila ve prospěch Jiřího Pechara (48.56) před Josefem Drahotou (48.57).

Letošní nejlepší český výkon zaběhla na patnáctistovce Diana Mezuliáníková, a to i přesto, že běžela spíše na finiš. Do čela národních tabulek se dostala časem 4:26.81. K tomu ještě otestovala svou rychlost na čtvrtce, kterou proběhla za 56.54.

Vícebojař Jiří Sýkora byl nejrychlejším mužem nad krátkými překážkami. Stodesítku s ploty prolétl v čase 14.53. Nejkvalitnější výkon z celého startovního pole předvedl také v disku, když prokázal hodem na 50.13 stabilitu v této disciplíně. Ženskou stovku překážek ovládla při svém letošním prvním startu pod otevřeným nebem Lucie Koudelová, když zvítězila v čase 13.85 (v rozběhu 13.73). Nejbližší soupeřkou v cíli jí byla Kateřina Dvořáková za 14.01 (v rozběhu 13.85).

V tyčkařském sektoru byla naprosto suverénní Amálie Švábíková. Stříbrná z loňského ME do 22 let tentokrát zapsala 430 centimetrů. Vítězem stovky mužů se stal v čase 10.75 Štěpán Hampl.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout