přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. ledna 2014, 21:35

Uchov se připomněl, překonal 238 cm

Olympijský vítěz ve skoku do výšky zaznamenal na úvod sezony kvalitní výsledek a útočil i na vlastní národní rekord.

uchov2husto08AGn.JPGIvan Uchov potvrzuje pověst takl trochu nevyzpytatelného výškaře, v jehož silách jsou však hlavně na závodech „pod střechou“ velké věci. Letošní sezónu zahájil na mítinku v Novočeboksarsku překonáním 238 centimetrů, což je nejlepší světový výkon v hale od roku 2011, kdy tutéž výšku zdolal na mítinku v Hustopečích.  Posléze se tento původně pokoušel i o překonání vlastního ruského rekordu z roku 2009, ale na výšce 241 cm ani jednou neuspěl. I tak se v čele světových tabulek začínající sezony usadil s náskokem šesti centimetrů na svého krajana Andreje Silnova.

Pro Uchova je výkon velikou vzpruhou. Minulá sezona totiž pro  olympijského vítěze z Londýna nebyla kdovíjaká, když v ní skončil mimo stupně vítězů na mistrovství světa v Moskvě a ve světových tabulkách mu patřila „až“ pátá příčka, když jeho loňským maximem bylo 235 cm.

Kromě něj se do čela čerstvých statistik vyhouply v Novočeboksarsku tři dámy – finalistka patnáctistovky na MS Jelena Korobkinová zaběhla trojku za  8:55.90, Anna Shchaginová vyhrála 1500 m v čase 4:14.38 a bronzová z ME, Maryna Arzamasovová, položila ostatním půlkařkám laťku k překonání na výkon 2:04.76.

Adam Pražák, foto: graf.cz

Vytisknout