přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. června 2003, 11:47

Tyčka opět na Můstku

Již XII. ročník Pražské tyčky se uskuteční ve středu 18. června opět v dolní polovině Václavského náměstí.

Poprvé  organizátoři připravili dvě doskočiště. Soutěže mužů i žen tak budou probíhat paralelně od 16 hodin. Na startu se představí nejlepší čeští závodníci v čele s Pavlou Hamáčkovou, halovou mistryní světa a Evropy i její oddílový kolega z Dukly Adam Ptáček. Ten je držitelem českého rekordu na otevřeném hřišti výkonem 580 a v zimě skočil v hale ještě o  jeden cm více.

„Přijede i řada vynikajících cizinců,“  potvrzuje ředitel mítinku a jeho hlavní organizátor Pavel Beran. „ Z Austrálie přiletí bývalý juniorský mistr světa Viktor Čistjakov, rodák z Moskvy s osobním rekordem 595 cm.Ozdobou mítinku budou i Ruska Jelena Isinbajevová, světová a evropská juniorská mistryně a stříbrná z březnového halového MS v Birminghamu. Její osobní rekord je 465 cm. Tuto výšku zdolala i loni při Pražské tyčce a vytvořila tak rekord mítinku. Věřím, že letos  také muži zaútočí na  rekordních 585 cm, které zdolal na Václavské náměstí již před osmi lety Igor Potapovič. K favoritům bude patřit i Rus Vadim Strogaljov s osobákem 585 cm. Jen o čtyři cm méně skočil jeho krajan Vasilij Gorškov,“ 
doplnil Pavel Beran.

Dále nastoupí na mužském sektoru Rus Igor Alexejev,  přítel Isinbajevové, letos již skočil 565 cm. Mezi favority patří i Martin Kysela, v poslední době dvojnásobný přemožitel Ptáčka a vítěz mítinku Praga Academica. Mezi ženami se po zdravotních problémech představí Kateřina Baďurová (OR 430), Šárka Mládková (OR 426), Michaela Boulová (OR 420), která v pondělí splnila limit pro start na ME 23 v Bydhošti i talentovaná Jiřina Ptáčníková s OR 402 cm.

 

                                                                                    František Macák