přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2023, 19:41

Třinecké primáty pro Zayase a Gerashchenko

V třinecké Werk Areně proběhla Beskydská laťka. Jejímu devětadvacátému ročníku kralovali Kubánec Luis Enrique Zayas a Ukrajinka Iryna Gerashchenko.

V soutěži mužů se radoval z triumfu při své závodní premiéře v Třinci Kubánec Luis Enrique Zayas, jenž se jako jediný z celého startovního pole přenesl úspěšně přes 226 centimetrů. Navíc s velice solidní rezervou. Další postupná hodnota 228 už mu ovšem odolala. Druhý byl stejně jako v Hustopečích Mexičan Edgar Rivera, který zapsal 223 centimetrů stejně jako vítěz z Nehvizd Belgičan Thomas Carmoy. Lepší zápis však hovořil ve prospěch prvního jmenovaného. Do top 5 se vešli ještě Nizozemec Douwe Amels a další zástupce mexické výškařské školy Erik Portillo. Oba zapsali 220 centimetrů. Jediný český zástupce Jan Štefela si podělil sedmou příčku s Jihoafričanem Brianem Raatsem za 211 centimetrů.

Ženské klání mělo ukrajinskou vítězku, a to Irynu Gerashchenko. Čtvrtá žena posledního světového šampionátu v Třinci překonala 190 centimetrů, což se už žádné z jejích soupeřek nepodařilo a navázala na své prvenství z tohoto mítinku v roce 2020. Druhé místo si podělily její reprezentační kolegyně Yuliya Chumachenko a Marija Vukovič z Černé Hory za 187 centimetrů. Také v souboji o čtvrté místo rozhodoval lepší zápis, který měla Litevka Urté Bakštyté před další Ukrajinkou Katerynou Tabashnyk (obě 184). Michaela Hrubá obsadila osmou pozici za 175 centimetrů.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout