přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. listopadu 2020, 17:10

Tretra opět součástí Kontinentální Tour

Největší mezinárodní mítink na našem území Zlatá tretra Ostrava nebude ani v příštím roce chybět v elitní společnosti v rámci atletického seriálu World Continental Tour Gold.

World Continental Tour vznikla z iniciativy Světové atletiky v loňském roce a cílem bylo vytvořit ucelené globální turné mezinárodních mítinků napříč všemi kontinenty. Samotná Tour je rozdělena do tří kategorií s názvy Gold, Silver a Bronze, přičemž tou nejvyšší je kategorie Gold, která v letošním roce zahrnuje 11 mítinků v 10 zemích na čtyřech kontinentech a Zlatá tretra v Ostravě je jedním z nich.

Jubilejní 60. ročník tohoto tradičního závodu se uskuteční 19. května na vítkovickém atletickém stadionu a v podstatě odstartuje mítinkovou sezónu na evropském kontinentu. „Těším se na 60. ročník Zlaté tretry Ostrava, který bude prvním velkým mítinkem v Evropě v letní sezóně 2021. Bude koncipován jako významná příležitost zejména pro domácí elitu k plnění olympijských nominačních kritérií. Letos jsme i přes složité podmínky připravili třetí nejlepší mítink sezóny s množstvím hvězd. Jsem přesvědčen, že v olympijském roce budou špičkoví atleti připraveni i v dřívějším termínu a o kvalitu tak nebude nouze. Věřím také, že nejen Ostrava může doufat v ústup specifických podmínek současné doby,“ uvedl ředitel mítinku a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný.

V rámci World Continental Tour Gold 2021 bude Zlatá tretra druhým mítinkem v pořadí. Ještě předtím odstartuje nejelitnější kategorie seriálu v Tokiu, kde proběhne 9. května jakási generálka na olympijské hry, které se budou konat o necelých dvanáct týdnů později. Pořadatelé tak budou mít možnost otestovat nejmodernější zařízení a technologie, které by měly provázet atlety i při samotných hrách.

Po Zlaté tretře bude Tour Gold pokračovat třemi mítinky, které se uskuteční ve čtyřech dnech, a to 5. června v jamajském Kingstonu, 6. června v nizozemském Hengelu a 8. června ve finském Turku. Před olympijskými hrami jsou pak v plánu ještě mítinky v polské Bydhošti (30. června) a v maďarském Székesféherváru (6. července). Po olympiádě pak seriál pokračuje 5. září v polském Chorzówě, 14. září v chorvatském Záhřebu a 18. září v keňském Nairobi. Termín mítinku v čínském Nankingu bude teprve stanoven.

Petr Jelínek, foto: ČAS - Pavel Lebeda

Vytisknout