přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. února 2013, 11:54

Tomáš Janků výkonným ředitelem HME 2015

Bývalý úspěšný český výškař Tomáš Janků stane v čele organizačního výboru halového mistrovství Evropy v Praze 2015 – ve funkci výkonného ředitele začne působit od pátku 1. března 2013.

Vrcholná atletika se do České republiky vrátí po dlouhých letech, Praha získala právo pořádat šampionát loni v květnu na zasedání Rady Evropské atletiky v bulharské Sofii. Halový evropský šampionát se v pražské O2 Areně uskuteční 6. – 8. března 2015. „Je pro mě velkou výzvou představit se v jiné pozici, než na kterou jsem byl léta zvyklý,“ říká stříbrný medailista z ME v Göteborgu 2006 a bronzový z HME ve Valencii 1998, který nastupuje do funkce „zostra“ – na halovém evropském šampionátu právě v Göteborgu, který se uskuteční o tomto víkendu vede pracovní skupinu organizátorů pražského šampionátu. „Věřím, že v Goteborgu nasbíráme zkušenosti, které budou dobrou startovní pozicí pro zorganizování úspěšného evropského šampionátu v Praze.“

Tomáš Janků ve své funkci využije nejen své mnohaleté zkušenosti z účasti na velkých atletických akcích z pozice závodníka, ale také řídící dovednosti z vlastního podnikání. „V atletické kariéře jsem se vždycky snažil podávat profesionální výkony a ve stejném duchu bych chtěl působit také ve své nové roli, i s týmem, který v současné době vzniká.“ Posledním vrcholným šampionátem na české půdě bylo mistrovství Evropy v roce 1978. Získat organizaci halového šampionátu pro rok 2015 byl výjimečný okamžik, řekl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Karolína Farská

Vytisknout