přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. května 2019, 10:47

Tomáš Dvořák končí na pozici šéftrenéra ČAS

Tomáš Dvořák ukončí v září tohoto roku činnost v pozici šéftrenéra české atletické reprezentace.

Po deseti letech svého působení na pozici šéftrenéra tuto funkci k 15. září 2019 Tomáš Dvořák opouští. „Jsem rád, že jsem měl příležitost deset let českou atletickou reprezentaci vést a těší mě úspěchy, kterých za tu dobu čeští atleti dosáhli. Sám jsem se mnohému naučil a nabral zkušenosti v jiné roli než jakou jsem v atletice měl před tím,“ říká Tomáš Dvořák a dodává: „V současné době jsem se ale rozhodl své působení na této pozici ukončit. Deset let je dlouhá doba, jsem unaven a rád bych si odpočinul,“ říká Tomáš Dvořák.

Na pozici šéftrenéra bude vypsáno výběrové řízení a nově jmenovaný šéftrenér by měl převzít pomyslnou štafetu v září. Působení v atletice trojnásobného mistra světa v desetiboji ale odchodem z funkce šéftrenéra nekončí, je připraven přijmout nabídku svazu na postu poradce nového šéftrenéra.

Tomáš Dvořák působil v roli šéftrenéra Českého atletického svazu od 15. září roku 2009. „Děkuji Tomášovi, že před deseti lety, když jsem byl zvolen do funkce předsedy svazu, přijal mou nabídku na pozici šéftrenéra. Velice rád jsem s ním spolupracoval a děkuji mu za veškerou práci, kterou pro českou atletiku vykonal. Věřím, že Tomášova pupeční šňůra s atletikou jeho odchodem z funkce šéftrenéra nebude přerušena a přeji mu hodně zdaru v osobním i profesním životě,“ říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

 

Petr Jelínek

Vytisknout