přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. prosince 2010, 15:20

Tegu má novou dráhu i medaile pro MS

Organizátoři mistrovství světa, které se uskuteční na přelomu srpna a září v Koreji, se pochlubili novým povrchem na atletickém oválu. Zároveň představili plakety, které čekají na nejlepší.

Klání špičkových světových atletů zůstane, co se dráhy týče, věrné modré barvě. Po Berlínu a Barceloně zmodral atletický ovál i v korejském Tegu, kde se příští rok uskuteční světový šampionát. A opět za tím stojí jako výrobce umělého povrchu firma Mondo.

Ovál v Tegu se dočkal nového kabátu i přesto, že to nebylo nevyhnutelné. Nejvyšší certifikaci IAAF splňoval i dřívější povrch, přesto musel udělat místo svému novějšímu nástupci. Důvod? Podle slov organizátorů snaha nabídnout pro šampionát to nejlepší, co je aktuálně na trhu. Stejný povrch by se pak měl objevit i na olympijském stadionu v Londýně 2012.

Atleti už také vědí, jak by měl vypadat předmět, o nějž se bude za nějakých osm měsíců bojovat. Medaile je na lícové i rubové straně rozdělena vlnovkou na dvě stejně velké části, což má připomenout principy jin a jang a vyjadřovat myšlenku o vzájemné synergii Východu a Západu.

Vír na lícové straně medaile patří do oficiální grafiky šampionátu a má symbolizovat shromáždění atletické rodiny v Tegu, na zadní straně medaile je vyobrazen hlavní stadion a také oficiální slogan MS: „Sprintujme společně k zítřkům“. 

medaile_v.jpg
Náhled lze zvětšit rozkliknutím; obě fota: IAAF.


Adam Pražák

Vytisknout