přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. prosince 2011, 12:55

Tamgho potrestán, olympiádu ale stihne

Halový rekordman v trojskoku, Teddy Tamgho, byl za potyčku s nejmenovanou atletkou potrestán disciplinární komisí francouzského svazu půlročním zákazem startů. Vyprší mu 18. května.

Teddy Tamgho příští rok neobhájí svůj titul halového mistra světa, ani nebude moci v celé halové sezoně vylepšit historické maximum, jehož je držitelem. K tomu musí zaplatit pokutu 1500 eur (zhruba 38 tisíc korun) a odpracovat padesát hodin veřejně prospěšných prací. Na druhou stranu mu nebyla upřena šance uspět v srpnu pod „pěti kruhy“ v olympijském Londýně. Takový je výsledek verdiktu disciplinární komise francouzského atletického svazu, která s dvaadvacetiletým trojskokanem řešila jeho potyčku s nejmenovanou francouzskou atletkou, k níž došlo na říjnovém soustředění v Boulouris.


„Vyjádřil lítost a verdikt přijal," prohlásil na Tamghovu adresu svazový mluvčí Adrian Verdugo a možná tak i nepřímo zdůvodnil šalamounský charakter rozhodnutí francouzské disciplinárky. Ta totiž nejprve Tamghovi vyměřila roční trest se začátkem v listopadu, hned vzápětí jej ale o polovinu snížila. Vyprší tak už 18. května, tedy dost dlouho před koncem nominačního období na olympijské hry.
 
Tamgh, který letos kvůli zranění kotníku přišel o mistrovství světa v Tegu, se v současnosti připravuje spolu se svým trenérem Ivanem Pedrosem na Floridě. Jeho halový světový rekord má hodnotu 17.92 m, ve venkovních tabulkách všech dob je s výkonem ještě o šest centimetrů lepším třetí. 

 

Adam Pražák

Vytisknout