přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. listopadu 2013, 16:04

Tamgho opět zraněný

Francouzský trojskokan Teddy Tamgho si v tréninku zlomil holenní kost v levé noze a podobně jako po ostravském ME do 23 let jej čeká dlouhá pauza.

tamgho_n.jpgTeddy Tamgho letos na MS v Moskvě získal titul výkonem 18.04 m, kterým se zařadil na třetí místo historických tabulek. Je také halovým mistrem světa z roku 2010 a pod střechou vyhrál i evropský šampionát o rok později, a to v dosud platném světovém rekordu 17.92.

Ve stejném roce si však při ostravském mistrovství Evropy do 23 let zlomil kotník a přišel o MS v Tegu, kvůli dalším komplikacím nestihl ani olympijské hry v Londýně. K závodění se 24letý Francouz vrátil až letos po téměř dvouleté pauze.

Jeho comeback však byl velmi krátký, osudným se mu stal středeční skokanský trénink, po němž jej museli odvézt do nemocnice. Podle informací francouzského atletického svazu se ve čtvrtek podrobil operaci. Lékaři při ní trojskokanovi zpevnili kost hřebem. Čas potřebný k rekonvalescenci zatím odmítli upřesnit., nicméně minimálně halová sezona je pro Tamgha ztracena a ta venkovní je ve velkém ohrožení.

Adam Pražák

Vytisknout