přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. dubna 2021, 06:32

Tábor hostí krosové MČR mládeže

Nabitý mistrovský víkend uzavře v neděli 11. dubna mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň v Táboře.

Krosový šampionát mládeže se měl na jihu Čech konat již v průběhu minulého roku, kvůli koronaviru se ovšem neuskutečnil a byl odložen na sezónu letošní. Pro tento rok naštěstí pořadatelé obdrželi výjimku ze zákazu konání hromadných akcí, a tak může konečně toto mistrovské klání proběhnout.

Startovní listiny všech kategorií jsou tradičně velmi početné. Největší porci kilometrů před sebou mají dorostenci, kteří budou muset zvládnout ve Sportovním areálu Komora čtyři kilometrové okruhy na rovinatém travnatém povrchu. Na startu by měli být všichni tři medailisté ze závodu starších žáků z roku 2019, kteří se pokusí navázat na své úspěchy i o kategorii výše. Zlato „obhajuje“ Jan Odehnal, kterého v sezóně 2019 doprovodili na stupně vítězů Ondřej Budín a Pavel Dolák. Do boje o cenné kovy však může promluvit i řada dalších běžců.

Stejná situace je i v závodě dorostenek, které mají na programu tříkilometrovou distanci. I zde poběží všechny tři medailistky z žákovského MČR 2019, tedy Kateřina Hadravová, Tereza Placatková a Adéla Steinsová. Starší žáci i starší žákyně poběží též tři kilometry, zatímco mladší žactvo má na programu dvoukilometrové závody.

Celý mistrovský program odstartuje ve Sportovním areálu Komora ve 12:00 závodem mladších žákyň a vyvrcholí v 15:50, kdy na trať vyběhnou dorostenci.

Petr Jelínek

Vytisknout