přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. září 2012, 10:54

Svobodovi si řekli ano na Šumavě

Sportovní svatba roku? Atletická zcela určitě. Na šumavské louce na Zadově se o víkendu brali dva úspěšní reprezentanti. Skokanka o tyči Jiřina Ptáčníková, letos mistryně Evropy a šestá žena z olympiády, a sprinter Petr Svoboda, halový evropský šampion na 60 metrů překážek z loňského roku v Paříži.

Oba atlety, kteří jsou členy Vittore Teamu, oddal lanškrounský římskokatolický farář Zbigniew Czendlik. Slavnostní událost hostila horská chata Kateřiny Neumannové, svatebčanům zazpívala Monika Absolonová a celé odpoledne moderoval Leoš Mareš. Novomanželé Svobodovi v nejbližších dnech odcestují na desetidenní svatební cestu.

Především Petr Svoboda, který byl poslední více než rok zraněný a podstoupil několik operací Achillovy šlachy, se pro letošní zimní atletickou sezónu netají ambicemi. „Po dlouhé době mne nic nebolí a mám hlad po úspěchu. Mým cílem je obhájit titul,“ prohlásil jednoznačně k ambicím pro Göteborg pro web vittoreteam.cz. Jiřina má za sebou naopak velmi úspěšný rok (šestá byla nejen na OH, ale i HMS), který byl její poslední pod dívčím jménem Ptáčníková. „Propříště bude ve startovní listině Svobodová,“ říká s úsměvem a dodává, že zavrhla i módní používání dvou příjmení oddělených pomlčkou: „Nevešla bych se do žádné kolonky.“

Manželskému páru popřála hodně štěstí více než stovka hostů, především rodinných příslušníků, ale také atletů a dalších sportovců. Že oba atlety oddával právě Zbigniew Czendlik také nebyla náhoda – tento farář je s českým sportovním světem úzce spjat. Letos v Londýně byl na pozvání Českého olympijského výboru oficiálním kaplanem celého olympijského týmu.

Fotogalerie za svatby: Vittoreteam.cz a facebooková stránka Tréninkové skupiny F. Ptáčníka

S využitím Vittoreteam.cz M. Procházka

Vytisknout