přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. září 2013, 11:33

Svoboda doufá už jen v zázrak

Petr Svoboda ukončil v 28 letech kariéru, definitivní slovo to prý ale není. Uvedl to v rozhovoru pro iDnes.cz. Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z Paříže 2011 má dlouhodobé problémy s patou. Byl na třech operacích, ale potíže neodezněly.

svoboda_me2010_ag_v.jpg„Já vážně nechci (končit), ale bohužel jsem nucen. Spousta lidí mi říká, že přijde zázrak, tak doufám, že se dostaví. Nicméně já jsem spíš realista a momentálně se zázrak neděje. Nechci se k tomu upínat, protože už dva roky jsem se vyloženě trápil,“  uvedl pro iDnes.cz Petr Svoboda, držitel českých rekordů na 60 a 110 metrů překážek (7.44 a 13.27).

Jeho trable začaly právě po zlatém pařížském šampionátu. „Moje atletická smrt byla to, že mě začala bolet burza na patní kosti. Ta vlastně všechno od začátku zkazila. Od zlaté medaile jsem si nestoupl na start,“ konstatoval manžel tyčkařky Jiřiny Svobodové.

Přesto se svěřenec Ludvíka Svobody zdráhá prohlásit, že jeho aktivní kariéra skončila definitivně. „Až budu trenér, tak budu trénovat se svými svěřenci a budu bojovat, abych se třeba ještě vrátil. A pokud ještě někdy budu cítit, že ve mně ta síla je, tak se na závod přihlásím a ukážu to. Mám v sobě ten pocit, že jsem ještě neřekl poslední slovo, které jsem ve sportu říct chtěl,“ dodal semifinalista olympijských her 2008 v Pekingu.

text: vittoreteam.cz, foto: graf.cz

Vytisknout