přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. března 2012, 16:23

Stříbrný Holuša: Nemám slov

Rozhovor s půlkařem Jakubem Holušou bezprostředně po zisku fantastické stříbrné medaile na XIV. halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu.

Jaké jsou vaše první pocity?
Přijde mi to až nemožné, asi si to ani moc neuvědomuju. Dojde mi to asi až časem. Jsem tak šťastný, že to nejde ani popsat. Sešla se mi životní forma se vším ostatním. Nejlepší šampionát v životě. Dík patří všem, co mi pomáhali a drželi palce. Věděl jsem, že mám velkou formu, navíc když vypadli Lewandovski s Lalangem, tak byla šance ještě větší. Je to pro mě zadostiučinění za ty čtyři roky dřiny. Zároveň mě to motivuje, abych na sobě pracoval dál.

S čím jste do finále vstupoval?
Uvědomoval jsem si, že o tu medaili opravdu můžu bojovat. Proto jsem včera poprvé v Istanbulu nemohl usnout, ale nakonec se to povedlo.

Začalo se pomalu, sedělo vám takové tempo?
Mně to bylo jedno. Já šel do závodu s jediným cílem, že chci medaili. Když za to Ksczot vzal a začal stupňovat tempo, oddělili se ti, co na to mají, od ostatních. Možná jsem mohl být ještě víc vepředu,  v hale rozhoduje každý okamžik, každé zaváhání. Můžete být lepší, ale uděláte jedno špatné rozhodnutí a stojí vás to umístění.

S medailí je spojena i finanční odměna 20 tisíc USD. Jak s ní naložíte?
Nevím, ale chtěl bych svůj byteček v Praze, tak něj to půjde.

Jaká je myslíte nyní atmosféra ve  vaší rodné Opavě?
Tam to bude doufám divoké. Chystám se tam příští víkend, tak snad na mě ještě trochu počkají. Ale moc tam všechny zdravím.

Jaké máte plány na léto, chcete zase kombinovat půlku s patnáctistovkou?
Vypadá to, že se dám jen na osmistovku.

Holušův úspěch objektivem Aleše Gräfa (www.graf.cz)

Adam Pražák

Vytisknout