přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2019, 16:39

Stříbrné mladé ženy už jsou doma

Z dějiště ME do 22 let v Gävle se v pondělí odpoledne vrátila výprava i s oběma stříbrnými medailistkami, čtvrtkařkou Ladou Vondrovou a tyčkařkou Amálií Švábíkovou.

Reprezentanti ve švédském městě Gävle potvrdili, že evropský šampionát 20- až 22letých je pro české barvy laděný do stříbra. Kov této barvy totiž vozí nejstarší mládežnická kategorie domů nejčastěji. Zatímco zlatých přivezly výpravy za dvanáct dosavadních ročníků šest (a to ještě hned tři z premiéry v roce 1997), počet stříbrných se po neděli vyšplhal už na osmnáct. I bronzů je v národní bilanci „jen“ dvanáct.

Dvě stříbra v Gävle zařadily Česko mezi třicítku medailových zemí, kterým nejhodnotnější i nejpočetnější sbírkou vévodí Německo – 9 zlatých a po 6 stříbrných i bronzových. Následuje druhé Polsko (bilance 6-3-3), více kovů, ale méně titulů pak získaly třetí Francie (5-6-6) i čtvrtá Velká Británie (3-8-3), třikrát stáli ještě nejvýše zástupci Švýcarska (3-0-1). Hostitelské Švédsko je třinácté (1-0-2), ČR patří devatenáctá pozice (20., pokud započítáme nezávislé Rusy).

V bodovaných výsledcích se do osmičky se umístili ještě na šesté pozici Lada Vondrová na 400 m překážek, na sedmé půlkařka Vendula Hluchá s tyčkařkou Nikolou Pöschlovou (v jejím případě děleném) a na osmé výškař Marek Bahník, což dává dohromady 21 bodů. České výpravě v tomto hledisku patří osmnáctá příčka. Suverénním ziskem 218 bodů kralují Němci, zde však před Francouzi (162.5), Brity (147) a až čtvrtými Poláky (129), elitní pětku uzavírají poslední přes stovku Španělé (103.5).

A zde už jsou první dojmy medailistek po návratu ze Švédska:

Michal Procházka, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout