přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. února 2021, 18:56

Staňkův třetí primát v jednom týdnu

Koulař Tomáš Staněk dokázal vyhrát i třetí mezinárodní mítink na našem území během jednoho týdne. Po Czech Indoor Gala a Hvězdách v Nehvizdech nenašel přemožitele ani na závodě v Kladno Indoor 2021.

Obsazení stupňů vítězů v soutěži koulařů bylo stejné jako na pátečním mítinku Hvězdy v Nehvizdech. I tentokrát triumfoval Tomáš Staněk. Svěřenec Petra Stehlíka měl tři měřené pokusy. V druhé sérii zapsal 20.94. V té další vrhl 20.77 a nejdelším pokusem byl ten čtvrtý, jenž dopadl na 21.20, což je o dva centimetry méně, že Tomáš předvedl v Nehvizdech. Druhou příčku zopakoval Egypťan Mostafa Hassan. Jeho nejdelší pokus měřil 20.37. Přes dvacet metrů se pak dostal ještě třetí Lucemburčan Bob Bertemes. Tuto metu pokořil o šest centimetrů. Čtvrtý byl Jamajčan Ashinia Miller za 19.02 a elitní pětici uzavřel další český reprezentant Tadeáš Procházka, jenž zaostal výkonem 17.41 deset centimetrů za osobním rekordem.

Soutěži koulařek jasně dominovala Markéta Červenková, která předvedla kvalitní a vyrovnanou sérii. Zahájila vrhem na 17.33. Ve třetí sérii si pak vylepšila halové kariérní maximum na 17.70. To však nebylo z její strany vše. Po pokusech na 17.57 a 17.66 se v závěrečné šesté sérii opřela do čtyřkilové náčiní tak, že s toho bylo další vylepšení halového osobáku na 17.81, čímž se momentálně řadí na devátou příčku letošních průběžných evropských tabulek. Na stupně vítězů ji doprovodily Lenka Valešová (14.93) a Hillen Jamesová z Trinidadu a Tobaga (14.82).

V závodě výškařek rozhodoval o vítězce lepší zápis. Michaela Hrubá i Řekyně Tatiana Gousinová se totiž shodně přenesly přes laťku o hodnotě 184 centimetrů. Hrubá byla úspěšná druhým pokusem, zatímco její sokyně to zvládla až napotřetí, díky čemuž se z triumfu radovala Michaela. Jedná se pro ti také o vylepšení sezónního maxima. Třetí byla další zástupkyně řecké výškařské školy Panagiota Dosiová za 181 centimetrů. Čtvrtá Klára Krejčiříková skočila 177 centimetrů.

Vítězem výšky mužů se stal Litevec Adrius Glebauskas. Bronzový medailista z poslední univerziády v Neapoli 2019 jako jediný pokořil 227 centimetrů a vylepšil si tak své halové kariérní maximum. Druhý Mexičan Edgar Rivera zdolal 221 centimetrů. Další tři výškaři skočili 215. Jedinému Jamalu Wilsonovi z Baham se to podařilo napoprvé, což mu vyneslo pomyslný bronz. Čeští zástupci Marek Bahník a Jan Štefela překonali 215 napotřetí a se stejnými zápisy si podělili čtvrté místo.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: Tomáš Edlman

Vytisknout