přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. ledna 2014, 22:11

Staněk si řekl o Sopoty

Při tradiční Jablonecké hale se představila řada reprezentantů, mnozí z nich poprvé v sezoně. A hned se bojovalo o halové mistrovství světa: úspěšný byl koulař Tomáš Staněk, jeho kolega Ladislav Prášil zvítězil a svou nominaci potvrdil.

Vrh koulí mužů byl hlavním tahákem dnešní Jablonecké haly. Soutěž ovládl Ladislav Prášil, který po 20.51 metrech stvrdil svou letní výkonnost a kvalifikoval se na halový vrchol. Do polských Sopot by jej mohl doprovodit Tomáš Staněk, jenž si vylepšil osobní rekord poprvé za hranici 20 metrů a jelikož překonal o 2 cm entry, řekl si tím o HMS. Jistotu startu však ještě nemá, mohou jet jen dva koulaři a třeba loňskému finalistovi mistrovství světa Martinu Staškovi se dnes nedařilo, skončil pátý s 19.03, ale loni se dostal v hale i venku za 20 a půl metru. Třetí místo v závodě bral jeden z hostů Polák Kownatke s 19.78.

V Jablonci nad Nisou bylo k vidění zajímavé dění i na sprinterské rovince, a to přesto, že limity pro HMS tu nepadly. Vydařenou premiéru má za sebou Kateřina Čechová, která na šedesátce zvítězila za 7.37, pro start v Sopotech potřebuje srazit ještě devět setin. Za druhou Polkou Wedlerovou (7.42) doběhla Iveta Mazáčová a v čase 7.44 přestihla semifinalistku loňského HME Barboru Procházkovou (7.50) i medailistku z MEJ na stovce Kláru Seidlovou (7.51). Mezi muži se prosadil Brit Etienne za 6.76 o pět setin před Zdeňkem Stromšíkem (6.81 - stejný čas běžel i v rozběhu).

Tréninkový kolega Čechové ze skupiny Luďka Svobody Martin Mazáč útočil na limit v rozběhu 60 m překážek. Po výkonu 7.76 mu chybělo jen šest setin, ve finále pak sice zvítězil, ale byl o šest setin pomalejší. Něco podobného platí pro jeho kolegu Petra Peňáze – v rozběhu 7.94, ve finále 8.07. Mezi ženami se v souboji věkových souputnic prosadila Lucie Koudelová za 8.51 o čtyři setiny před Karolinou Hlavatou.

Výsledky

Michal Procházka, foto: J. Kucharčík

Vytisknout