přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. ledna 2014, 14:10

Spuštěn portál pro běžce i pořadatele

Dalším krokem v úsilí ČAS o integraci běhů do atletického hnutí jsou nové webové stránky Českýběh.cz. Prostor na nich mají a budou mít všichni organizátoři závodů, ovšem součástí běžeckého portálu nejsou jen propozice a výsledky, ale také aktuální články.

Projekt vzniká pod hlavičkou Českého atletického svazu, přičemž ČAS spolupracuje se Sdružením organizátorů běžeckých závodů (SOBZ). „Velmi si vážíme možnosti spolupracovat na novém projektu, který je rozšířením webu www.atletika.cz o sekci týkající přímo běhů mimo dráhu,“ píše k tomu Karel Šklíba ze SOBZ. „ČAS tím dává jasně najevo, že chce být co nejblíže nejširší běžecké veřejnosti,“ těší Šklíbu.

„SOBZ i sám Ivo Domanský dělali v oblasti termínové listiny běžeckých závodů neuvěřitelnou práci,“ říká za ČAS šéf jeho soutěžního oddělení Václav Fišer. „Obrátila se na nás řada pořadatelů, kteří měli zájem o prezentaci svých závodů. Vznikající platforma je nekomerční. Klade si jako prvotní cíl přizvat co nejvíce pořadatelů závodů a zároveň má zájemce o účast na běžeckých závodech co nejkomplexněji informovat, vytvořit prostor pro zveřejnění běžecké termínovky a výsledků,“ vysvětluje Fišer.

Zveřejňování termínové listiny, propozic závodů i výsledků je pro organizátory soutěží zcela zdarma, tedy snadno dostupné nejen organizátorům velkých podniků, ale i menších akcí. A je tu i sekce článků, kterou sice připravuje redaktorka Iva Tržilová, ale přispět do ní může kdokoli další. Stejně tak je možné zveřejňovat fotografie ze závodů, které můžete spolu s informacemi o svých závodech zasílat Ivě Tržilové.

Stránky projektu: www.ceskybeh.cz

A ještě něco: Shodou okolností souběžně rozjíždí speciální běžecký projekt také IAAF. Pod názvem WorldRunning.com chce tmelit světovou běžeckou komunitu, oficiálně chce projekt spustit v březnu před MS v půlmaratonu. Základ ale lze už nyní nahlédnout na www.worldrunning.com. IAAF požádala ČAS o spolupráci na tvorbě termínové listiny.

 

Michal Procházka, foto: Nike

Vytisknout