přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. května 2019, 09:44

Špotáková předvedla famózní návrat

Hned při svém prvním startu po mateřské pauze ukázala oštěpařská světová rekordmanka Barbora Špotáková, že to myslí s obhajobou titulu mistryně světa vážně. Na závodech v Kolíně hodila 63.85, čímž si s přehledem zajistila start v Dauhá.

Barbora Špotáková před dvěma lety triumfovala na světovém šampionátu v Londýně, kde získala svůj druhý titul mistryně světa. V úvodu roku 2018 pak oznámila, že přerušuje kariéru, jelikož čeká druhého potomka. 14. července se jí pak narodil druhý syn Darek. Poměrně záhy po porodu začala pracovat na fyzické kondici a od loňského listopadu se pustila naplno do přípravy. V zimě i na jaře absolvovala tréninkové kempy na Kanárském ostrově Lanzarote, který je pro ni tradiční destinací pro soustředění.

Pro svůj první start po mateřské pauze si vybrala veřejné vrhačské závody v Kolíně a ukázala, že je na tom skvěle. Hned v první sérii poslala své náčiní na 63.85, čímž pohodlně vyhověla nominačním požadavkům pro start na mistrovství světa v katarském Dauhá a doplnila tak loňskou stříbrnou evropskou medailistku Nikolu Ogrodníkovou. Zároveň se tímto výkonem zařadila na osmé místo průběžných světových tabulek. „Před závodem jsem se cítila dobře, ale byla jsem trochu nervózní a sama na sebe zvědavá. Jsem ráda, že hned v prvním pokusu jsem dokázala hodit tak daleko a splnila kritérium na světový šampionát. Je to dobrý základ do dalších závodů a jsem ráda, že po mateřské přestávce jsem dokázala hned v prvním závodě ukázat, že dovedu hodit daleko. Teď se těším na větší závody. Představím se divákům na Diamantové lize v Římě,“ vzkázala světová rekordmanka.

Právě mítink Diamantové ligy v Římě, který se uskuteční 6. června, bude pro Barboru návratem do nejprestižnějšího atletického seriálu.

Petr Jelínek, foto: ČAS - E. Erben

Vytisknout