přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. července 2021, 12:05

Špotáková a vytrvalci nabrali směr Japonsko

V neděli kolem poledne na tokijskou olympiádu vyrazila Barbora Špotáková, v pondělí dopoledne ji následovalo šest závodníků na silnici – tři maratonkyně a tři chodci.

Poslední část 28členného kontingentu zástupců královny sportů odletěla do dějiště olympijských her. V neděli nejprve nejzkušenější z celého atletického týmu Barbora Špotáková, pro niž to bude v Tokiu pátá – a poslední – účast pod pěti kruhy. V Aténách skončila v kvalifikaci, v Pekingu a Londýně triumfovala, v Riu de Janeiru přidala ke dvěma zlatům bronz.

V pondělí se pak vydal zkompletovat atletické zastoupení na hrách půltucet reprezentantů-vytrvalců. Přes krátký aklimatizační kemp v Kóči se v pátek přesunou do Sappora, kde se odehrávají všechny silniční závody.

Unikátní situaci vytvořily maratonkyně, které poběží svůj závod v maximálním tříčlenném možném složení. Své páté hry (druhé jako atletka) absolvuje Eva Vrabcová Nývltová, debutantkami budou Marcela Joglová a Tereza Hrochová.

Nováčky budou také chodci Tereza Ďurdiaková na dvacítce a Vít Hlaváč, jeho kolega padesátky (při derniéře na OH) Lukáš Gdula cestuje na svou druhou olympiádu.

Michal Procházka, foto: ČAS - Ivana Roháčková

Vytisknout