Soutěž přípravek zná své vítěze

středa 7. června 2023
Český atletický svaz po roce opět připravil soutěž určenou pro přípravky v rámci projektu Atletika pro děti zábavně a hravě. Jak tedy dopadla?

V tomto roce byla soutěž rozdělena do dvou částí. Ta první zahrnovala hod raketkou, skokanský ciferník a člunkovou štafetu. V druhé části děti absolvovaly překážkovou dráhu s využitím atletického nářadí či náčiní na stadionu nebo i mimo něj. Jedná se o disciplíny vybrané z brožurky Atletika hravě.

Během května se do soutěže zapojilo 190 soutěžních skupin ze 101 atletických oddílů. Úkoly plnilo 2880 nadšených dětí a za své snažení získaly hodnotné ceny, ať už se jednalo o materiální vybavení od firmy Jipast, metodické brožurky (FYZIOhravě a Atletika hravě), medaile, diplomy nebo závodní kartičky.

Vítězi první části soutěže se stala po sečtení bodů ze všech tří disciplín atletická přípravka Polešovjata s 282 body. Kromě triumfu se mohou děti těšit také návštěvu halového českého rekordmana na trati 1500 metrů a někdejšího medailisty z halového mistrovství Evropy Filipa Sasínka, jenž malé atlety poctí svou návštěvou na jejich tréninku. Druhé místo patří TJ Neratovice (268 bodů) a třetí skončil DC Ostroměř (267 bodů).

Vítězem soutěže v překážkové dráze se stal oddíl TJ Sokol Milevsko. Mladé atlety tohoto atletického klubu navštíví na tréninku populární maskot Atík.

Speciální cena za kreativní překážkovou dráhu pak putuje do TJ Horní Počernice.