přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. března 2011, 21:29

Skokanské střípky a chodecký svěťák

Ptáčníková zvítězila v Bad Oyenhausenu, Bába s Marešovou vládli Čejkovicím i "ValMezu", Isinbajevová se vrací k Trofimovovi a Diniz zašel historické maximum na 50 000 m.

Jiřina Ptáčníková vyhrála skokanský mítink v německém Bad Oyenhausenu, když skočila 443 cm a o decimetr tak porazila nejbližší soupeřku, jíž byla domácí Martina Strutzová. "Zkoušela jsem i 453 cm a byly to vysoké skoky, ale sama v soutěži jsem se už nedokázala soustředit. S posledním závodem sezony jsem maximálně spokojená, sezonu jsem zvládla ve zdraví, což je velice důležité. Už se moc těším na léto," okomentovala naše nejlepší česká tyčkařka pro web topathletics.org.

Stříbrný medailista z Paříže Jaroslav Bába potvrdil v pátek v Čejkovicích roli favorita a 38. ročník zdejší laťky vyhrál výkonem 224 cm. Obhájce loňského prvenství porazil o 9 cm druhého v pořadí, jímž byl Francouz Fabrice Saint-Jean. V ženské kategorii byla nejlepší Oldřiška Marešová, která překonáním 186 cm předčila domácí konkurentky Romanu Dubnovou (1.83) a Ivu Strakovou (1.80).
Vítězové z Čejkovic svá prvenství zopakovali i na druhý den ve Valašském Meziříčí (36. ročník). Bába přidal dva centimetry na 226, Marešová zase dva ubrala na 184. Stejná jména najdeme i na druhých místech, Dubnovou (180) a Saint-Jeana (216). Třetí příčky patřily Slovence Srnkové (170) a Rusovi Maljarenkovi (216). Výsledky z ValMezu

Autorka 27 světových rekordů ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová se překvapivě rozhodla vrátit ke svému dřívějšímu kouči Jevgeniji Trofimovovi. Předcházela tomu údajně konzultace s Vitalijem Petrovem, k němuž před lety přešla. „Měl hodně porozumění, děkuji mu, co pro mě udělal,“ prohlásila dvojnásobná olympijská vítězka, která se teď bude na rozdíl od minulosti více připravovat v rodném Volgogradu.

Dvojnásobný mistr Evropy Yohan Diniz překonal na dráze v Remeši o více než pět minut světový rekord v chůzi na 50 000 m. 33letý Francouz zvládl 125 okruhů za 3:35:27.20. Jde o druhý nejlepší čas na padesátku historie, rychlejší byl pouze před třemi lety světový rekordman na silnici Denis Nižegorodov z Ruska.

Adam Pražák

Vytisknout