přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. dubna 2016, 15:11

Šéftrenér si s chutí zahrál Jana Žižku

V polovině června se do jihočeského Tábora sjede česká špička, aby bojovala o tituly i o limity na ME do Amsterdamu i na OH do Ria. Poslední aprílovou středu se za mrazivého a nevlídného počasí natáčel v dějišti letošního MČR propagační spot. Hlavní roli si v něm zahrál neúnavný a přesvědčivý šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák.

Dopolední natáčení už se pomalu chýlí ke konci. Fouká studený vítr a prokřehlý Jan Žižka tahající vozík s náčiním už sotva vleče nohama. „Tak si to dáme ještě jednou,“ ozve se z týmu, kterému se v předešlém záběru nelíbil projíždějící automobil.

Tomáš Dvořák v roli husity ani necekne. Vlastně ano. Jen tak pro sebe si utrousí: „Pojď se do toho voblíct na pár hodin.“ Pak se pomalu otočí a znovu se poslušně vrátí na své místo. „Klapka, jedeme!,“ zazní naposledy. Tentokrát už všechno naštěstí klapne na jedničku.

Natáčení probíhalo na stadionu Míru, Žižkově náměstí a v postranních uličkách starého Města. Chyběl potlesk zaplněných tribun obvyklý po zdařilém závodě, přesto byla po skončení prací patrná radost i úleva ze všech členů realizačního štábu, který tvořili vesměs lidé z atletického svazu.

„Snažíme se propagovat nejen atletický vrchol domácí sezóny, ale i pořádající město. Šampionát má být oslavou atletiky a našich reprezentantů,“ vysvětlil spoluautor scénáře a ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

A jaký spot bude? Na skromné poměry rozhodně nepostrádá humor, obdivuhodné herecké výkony Tomáše Dvořáka i pohled do historie města. Víc už neprozradíme, nechte se překvapit! Už brzy ho uvidíte na sociálních sítích i při propagaci domácího šampionátu, na němž se představí celá domácí atletická špička.

Fotogalerie z natáčení spotu