přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. března 2011, 10:27

Šebrle se udržel ve hře o medaili

Nedělní dopoledne na halovém ME v Paříži bylo vyhrazeno sedmiboji. Před kilometrem patří Šebrlemu za Kravčenkem stříbrná pozice, v závěsu jsou však dva silní soupeři.

V úvodní disciplíně druhého dne, 60 metrů překážek Roman Šebrle prokázal, že rychlostně mu povrch ve zdejší hale seděl. Lépe než dopoledních 8.08 běžel naposledy před čtyřmi roky při MČR, v rámci sedmiboje předvedl rychlejší čas dokonce v ještě o rok dříve při HMS. Hned pět soupeřů bylo dnes rychlejších než Šebrle a vůbec nejlépe si s pěti "zábranami" poradil Rakušan Distelberger ve výborném osobním rekordu 7.87. Ovšem hlavní soupeři svěřence Dalibora Kupky, Bělorus Kravčenko a Litevec Draudvila ukrojili díky 8.04 pouze deset bodů.


Foto: www.graf.cz

Právě před Kravčenkem Šebrle vedl i po překážkách, při součtu 4455 o 21 bodů. Domácí El Fassi (4388) a čtvrtý Draudvila (4371) se už poměrně významně oddělili od zbytku pole, nejblíž jim byl pátý Vos (4319), Rus Charlamov ztrácel na Šebrleho už téměř dvě stě bodů, obhájce titulu Pahapill byl bez větší naděje na jakýkoli cenný kov až devátý.

V tyči vypadl jeden z adeptů na medaili, Darius Draudvila, osudným se mu stal dopad na natažené nohy po úspěšném pokusu na 430, při němž si Litevec pohmoždil koleno tak, že musel být ošetřen. Odešel po svých, a tak není vyloučeno, že sedmiboj "dokončí", byť třeba symbolickoým nastoupením do kilometru. Skončil také Rakušan Distelberger, jenž nezvládl svou základní výšku 420 cm.
Šebrle v soutěži překonal 440, 460 i 480 napoprvé a nakonec i 490 cm napotřetí, čímž zopakoval svůj výsledek z domácího únorového šampionátu. Vedení neudržel, ale je stále ve hře o medaili. Závěrečný kilometr ve tři hodiny rozhodne, jak vše dopadne.
A bude to pořádné drama! Bělorus Kravčenko nakročil překonáním 520 cm k titulu, před Šebrlem má náskok 71 bodů a vzhledem k jeho běžeckým schopnostem by bylo překvapením, kdyby o zlato přišel. Bitva o stříbro však bude tuhá. Drží jej český sedmibojař, ale vítěz disciplíny Holanďan Sintnicolaas se díky parádním 550 cm vyšvihl na třetí pozici, jen 29 bodů za Šebrleho. Ve hře je také domácí El Fassi (v tyči 500), osm bodíků od bronzu. Francouz i Sintnicolaas už dokázali v hale zaběhnout kilometr pod 2:38, takže pozice našeho reprezentanta rozhodně nebude snadná.

Fotogalerie Aleše Gräfa, www.graf.cz

Online výsledky

 

Michal Procházka

Vytisknout