přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šatrová půl vteřiny od limitu také na patnáctistovce

Na vídeňském indoor classic závodila silná skupina Čechů, výprava pro HME v Turíně se však nerozšířila. V článku i výsledky z mítinku v Malmö.

Vídeň
Masivní útoky na nominační kritéria pro evropský halový šampionát podnikli čeští závodníci zejména v bězích. Majitelka čerstvého limitu na 800 m Dana Šatrová se pokusila přidat další úspěch, když na patnáctistovce atakovala čas 4:16. Hranice nominace nakonec odolala o 55 setin. O dalších šest desetin zpět proběhla cílem Marcela Lustigová.
 
Mezi muži vypadala nadějně snaha Martina Hrstky na osmistovce. Nakonec po času 1:49.04 zaostal za limitem o 84 setin. O půl vteřiny však předčil účastníka loňského HMS i olympiády Jakuba Holušu.  V ženské půlce doběhla na druhém místě Tereza Čapková, čas 2.07.50 však na limit zdaleka nestačí.
 
Na šedesátce zaběhl Jan Veleba v rozběhu kvalitní čas 6.77, ve finále však byl o 3 setiny pomalejší. Dvě kola absolvovala také překážkářka Lenka Lepičová, byly z toho časy 8.68 a 8.69.  Z českých čtvrtkařů zaběhl nejrychlejší čas Filip Klvaňa (48.22), Drahomíra Eidrnová zvládla tutéž trať za 55.85.

Výsledky z Vídně zde.

Malmö
Hvězdná výškařka Blanka Vlašićová potvrdila svůj dvoumetrový standard a předvedla 201 cm. Nejlepší soupeřka, jíž byla Ruska Kljuginová, na ni ztratila osm centimetrů.
V silně obsazené tyčce vyhrála Brazilka Fabiana Murerová s 470 cm, před Němkou Spiegelburgovou (4.65) a polským duem Rogowská, Pyreková (obě 4.60).
V kouli vládl mistr světa z Ósaky Reese Hoffa, který po výkonu 20.58 o 7 cm předčil olympijského vítěze Tomasze Majewského. Třetí byla s 20.10 m další hvězda Christian Cantwell. Výšku vyhrál s velmi kvalitním výkonem 2.32 Američan Jesse Williams, jeho krajan Andra Mason předvedl jen o 2 cm méně. Překážky pak vyhrál další Američan David Oliver, když zaběhl čas 7.60.  

Výsledky z Malmö zde.

Adam Pražák

Vytisknout