přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. srpna 2014, 12:22

Šampionát atletů do 22 let ozdobí i Drahotová

Poslední prázdninový víkend budou na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou zápolit o republikové tituly nejlepší čeští atleti mladší dvaadvaceti let. Mezi hvězdy určitě patří bronzová z nedávného ME v Curychu Anežka Drahotová, která pro šampionát přesedlá z chůze na patnáctistovku.

Devatenáctiletá Anežka Drahotová (na foto z ME v Curychu) je velkým příslibem pro vytrvalecké sporty. Zatím největších úspěchů dosáhla v chůzi, ve které se v červenci stala juniorskou mistryní světa v historicky nejlepším čase této kategorie a naposledy zazářila i mezi dospělými, když na evropském šampionátu vybojovala bronz. Krom toho vyniká i v běhu na delší vzdálenosti a také v jízdě na kole. Její program je tím pádem velice nabitý, a tak zatímco jiní atleti spřádají plány na volnější dojezd sezony, Anežku čeká ještě několik velkých akcí typu mistrovství světa v běhu do vrchu či cyklistice.

Přesto do svého nabitého kalendáře dokázala vtisknout i domácí šampionát atletů do 22 let, který se koná v Jablonci nad Nisou. „Patnáctistovka je pro mě dobrou tratí k rozběhání, což se mi bude hodit, neboť hned následující týden mě čeká v Praze běžecká Birell Grand Prix na deset kilometrů a hned den na to šampionát družstev, kde poběžím trojku,“ prohlásila Drahotová s tím, že si zároveň odbyde svoji premiéru na šampionátu atletů do 22 let. „Je to mistrovství republiky, a tak bych samozřejmě chtěla uspět,“ dodala svěřenkyně Ivo Pitáka.

Vedle Drahotové je ve startovní listině ještě několik účastníků mistrovství Evropy v Curychu. Na trati 800 i 1500 m je přihlášena Diana Mezuliáníková, nechybí sprinteři Patrik Šorm a Michal Desenský, překážkářka Lucie Koudelová či oštěpařka Petra Andrejsková. Z mladších zmiňme třeba juniorského mistra Evropy Dominika Sádla, který je přihlášen na pětku, či úspěšné závodníky z červencového mistrovství světa juniorů na dráze Janu Reissovou, Terezu Vytlačilovou, Adama Zenkla ad.

Návrat na Střelnici

Šampionát mužů a žen do 22 let na dráze měl v České republice premiéru v roce 2002, letos se tedy dočká svého třináctého pokračování. V minulosti jím prošla řada současných atletických hvězd a osobnosti jako Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Jaroslav Bába, Denisa Rosolová (dříve Ščerbová), Jiřina Svobodová (Ptáčníková), Lukáš Melich ad. dodnes drží rekordy šampionátu.

Do Jablonce nad Nisou se šampionát vrací po sedmi letech a tradiční tuzemská atletická bašta se tak po Praze stává teprve druhým městem, kde se bude MČR do 22 let konat více než jednou. Diváci se mohou těšit na nabitý program, který začíná v sobotu od 12 hodin a poběží do až do večera, aby pak navázal nedělním blokem od 10 do 14 hod.

Adam Pražák

Vytisknout