přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. ledna 2022, 20:10

Rychlé časy na Strahově

V hale na Strahově proběhly první veřejné závody, kde bylo k vidění hned několik zajímavých výkonů ve sprintech i běžeckých disciplínách.

Lada Vondrová se vrátila do strahovské haly po čtyřech dnech a opět testovala svou vytrvalostní i rychlostní formu. Během svých tří startů opět ukázala, že se na začátku sezóny nachází ve velmi dobré formě. Nejprve se postavila na start závodu na 600 metrů a její vystoupení bylo naprosto suverénní, když časem 1:27.93 zaostala jen tři setiny za šest let starým historickým maximem Lenky Masné. Svůj absolutní osobák z letní sezóny 2020 si vylepšila o 56 setin.

Ani na stopadesátce příliš neztratila na své kariérní maximum, konkrétně se jednalo o tři setiny. Po vyrovnaném souboji s Barborou Šplechtnovou proběhla cílem za 17.95. Šplechtnová byla jen o setinu pomalejší a novým osobním rekordem 17.96 se stala desátou nejrychlejší ženou české historie na této distanci v hale. Obě závodnice se utkaly krátce nato ještě jednou a zaznamenaly shodně 18.07.

Skvělou úroveň měl také závod žen na 300 metrů. V něm se mohla z triumfu a nového osobního rekordu 38.16 radovat Tereza Petržilková. Tento výkon pro ni znamenal posun v národních historických tabulkách na sedmou pozici. Příliš však nezaostaly ani její soupeřky. Martina Hofmanová byla druhá za 38.22, což je jen tři setiny za jejím osobákem. Nikoleta Jíchová pak finišovala třetí v čase 38.36. Osobáku se pak dočkala na stopadesátce, kterou prolétla za 18.01.

Do top 10 českých historických tabulek se dostal také v běhu na 2000 metrů Nico Boketta. Ten si s nejdelší běžeckou distancí dne poradil v čase 5:16.31 a vyhoupl se na sedmé místo. Z žen byla jasně nejrychlejší Anna Málková v čase 6:26.63.

Výsledky 

Petr Jelínek, foto: ČAS - Eduard Erben

Vytisknout