přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. ledna 2011, 20:19

Ruska Kučinová skočila v Třinci světový juniorský rekord v hale

Vítězka premiérové olympiády mládeže, která se konala vloni v Singapuru, ovládla ženskou část soutěže výkonem 197 cm, s nímž vede světové tabulky. Mezi muži kraloval její krajan Šustov.

Ruské výškařce Marii Kučinové je teprve čerstvých osmnáct let, přesto už se důrazně dere mezi světovou elitu. Výrazný krok udělala na středeční Beskydské laťce, kde posunula své absolutní maximum o 6 cm. Byl z toho výkon 197 cm a nový juniorský světový rekord. Ten  předchozí držela podle statistik Track and Field News od roku 1994 Bulkarka Desislava Aleksandrova. „Jsem šťastná, že se mi podařilo skočit rekord, i za to, že se mi to povedlo v tomto městě. Děkuji všem za podporu,“ blahořečila Kučinová před kamerami České televize třineckým divákům.


Stupně vítězů žen, zdroj: www.beskydskalatka.com

Na druhém místě za novou vládkyní světových tabulek skončila favorizovaná Švédka Emma Greenová, stříbrná medailistka ME v Barceloně předvedla ve svém prvním závodě sezony 188 cm. O třetí příčku se podělily Oldřiška Marešová s Chorvatkou Anou Šimičovou. Stejného výkonu, 185 cm, dosáhla i na pokusy nakonec šestá Romana Dubnova.

Mužský závod nabídl vyrovnanější bitvu. O prvenství se až do poslední chvíle "prali" Rusové Alexandr Šustov a Sergej Mudrov. Oba skočili 229 cm, lepší zápis přisoudil triumf na Beskydské laťce mistru Evropy Šustovovi. Na třetí příčce skončila hned trojice borců - Trevor Barry z Baham, Američan Jesse Williams a Ital Nicola Ciotti. Téhož maxima, 222 cm, dosáhl i Jaroslav Bába, jeden nezdar na této výšce ho však odsunul až na dělenou šestou příčku.

Moravská výškařská tour se přesouvá do Hustopečí, kde se v sobotu uzavře tradičním Skákáním.   

Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout