Reprezentanti testovali formu před HME

pátek 26. února 2021
Závěrečným čtvrtým dílem pokračovala v pražské Stromovce Halová liga mužů a žen. Svou formu testovali i někteří atleti, kteří nás budou reprezentovat na halovém mistrovství Evropy v Toruni.

Svůj poslední závodní test před HME absolvovala na trati 1000 metrů Diana Mezuliáníková. Svěřenkyně Jaromíra Odvárky jasně dominovala, a navíc si zaběhla nový osobní rekord 2:43.31. Z dosavadního kariérního maxima ukrojila šest desetin. Zároveň se díky novému osobáku posunula na čtvrté místo našich historických tabulek za Simonu Vrzalovou, Lenku Masnou a Ivanu Kubešovou. Diana vyhověla pro Toruň nominačním požadavkům na osmistovce i patnáctistovce. V Polsku však poběží delší z těchto dvou distancí.

Překážkářka Helena Jiranová se mohla v týdnu těšit z divoké karty, která jí zajistila účast na halovém kontinentálním vrcholu. V Hale Otakara Jandery tentokrát testovala svou rychlost na hladké šedesátce. Nejprve vyhrála svůj rozběh v čase 7.59 a v následném finále se zlepšila na 7.53, což je její nový osobní rekord. Na vítězství to však nestačilo. Ještě o setinu rychlejší byla Natálie Kožuškaničová (7.52). Mužskou šedesátku vyhrál za 6.92 junior Filip Jarolímek.

Jan Tesař odcestuje na HME jako náhradník pro štafetu na 4 x 400 metrů. Při čtvrtém kole Halové ligy se pokusil o vylepšení své pozice. To se mu sice nepodařilo, nicméně časem 47.75 byl jasně nejlepší z celého startovního pole.

Při neúčasti Jiranové zvítězila na šedesátce překážek Kateřina Kodrová v novém osobním rekordu 8.43. Své doposud nejrychlejší překážky zaběhl také vítěz mužského závodu David Holý (8.04). V tyči kraloval Matěj Ščerba, jenž se přenesl přes laťku ve výšce 520 centimetrů. Klání výškařů patřilo Vojtěchu Říhovi za 206 centimetrů. Na dvoustovce nenašli přemožitele Adéla Novotná (24.47) a Ondřej Škrland (21.83).

Petr Jelínek, foto: ČAS - Martin Edlman