přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. prosince 2010, 12:02

Pyreková vyhrála polskou verzi StarDance

Dvojnásobná vicemistryně světa Monika Pyreková prokázala, že se umí zdatně pohybovat nejen v tyčkařském sektoru, ale i na tanečním parketu.

Když Jelena Isinbajevová vyhlásila po HMS v Dauhá závodní přestávku, jíž reagovala na nezdary z posledních závodů,  patřila Polka Monika Pyreková k těm, o nichž se na základě jejich minulé výkonnosti uvažovalo, že by mohly dlouho suverénní Rusku nahradit na trůnu ženského skoku o tyči. Jenže Pyreková, jež letos oslavila 30 let, zůstala těmto úvahám na hony vzdálená. Vicemistryně světa z Berlína, kde nestačila jen na svoji krajanku Annu Rogowskou, se letos výkonnostně trápila, venku skočila nejvíce 440 cm a ani nejela na ME do Barcelony.

Co se však nedařilo v tyčkařském rozběžišti, povedlo se před týdnem v taneční show. Spolu se svým tanečním partnerem Robertem Rowinskim vyhrála 12. vydání soutěže zvané Taniec z gwiazdami (obdoba StarDance) a může se těšit z nového Mercedesu, který byl součástí odměny. Třicetiletá Pyreková přitom mohla stavět na dovednostech získaných v raném mládím, kdy se tanci věnovala. Videa a fotografie Moniky Pyrekové z pořadu najdete třeba na jejích internetových stránkách: http://www.monikapyrek.pl/.

Dalšímu zástupci atletiky, jímž byl bývalý vynikající chodec Robert Korzeniowski, se v soutěži už tolik nevedlo. Čtyřnásobný olympijský vítěz nezískal dostatečnou přízeň diváků a show opustil už po třech týdnech.

Jinak se však obecně vyslancům královny sportů na tanečních parketech spíše daří. Koulař Joachim Olsen vyhrál v minulosti dánskou verzi taneční show, v Itálii uspěla na tomtéž poli dálkařka Fiona Mayová. A spanilou jízdu bývalého skvělého vícebojaře Tomáše Dvořáka máte možná ještě v paměti. Současný šéftrenér ČAS skončil před čtyřmi lety ve StarDance bronzový.

Adam Pražák

Vytisknout