přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. prosince 2010, 20:00

Ptejte se Josefa Proroka

K pravidelnému Rozhovoru měsíce přijal pozvánku Objev roku ankety ČAS a šestý překážkář z Barcelony.

Životní sezonu kariéry má za sebou čtvrtkař překážkář Josef Prorok – i přes její svízelný start v květnu. Vše podstatné předvedl při samotném vrcholu – mistrovství Evropy – tak, jak o to usiluje každý atlet. Když se na barcelonském olympijském stadionu odehrávaly hry v roce 1992, bylo Prorokovi necelých pět. O osmnáct let později tu svěřenec Petra Novotného dvakrát vylepšil hodnotu svého maxima pod hranici evropské elity – padesát vteřin.


Poslední metry ve finále na ME - foto: www.graf.cz

Barcelona byla – nepočítáme-li účast ve štafetě na letošním halovém MS – prvním Prorokovým startem mezi dospělými. Zdejšího šestého místa nedosáhl ani v mládežnických kategoriích, ačkoli startoval na juniorském MS a dvakrát na evropských dvaadvacítkách. Dosavadní „výsledkové maximum“ platilo od loňského představení v Kaunasu, kde doběhl osmý. K nesporným úspěchům Proroka však nepochybně patří dosud platný český dorostenecký rekord 53.05 na 400 metrů překážek z roku 2004.

Josefa Proroka – „Objeva roku 2010“ podle hlasujících ve výroční anketě svazu – máte možnost se ptát jako každý měsíc na mail mprochazka@atletika.cz, do úterý 21. prosince (12 hodin). Rozhovor zveřejníme opět v levém sloupci menu a upozorníme vás na něj i v Aktualitách.

Archiv rozhovorů měsíce naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout