přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. března 2014, 13:59

Ptejte se Jitky Bartoničkové

Stabilní členka třikrát bronzové čtvrtkařské štafety po Praze Indoor poněkud nečekaně oznámila konec kariéry. Co ji k tomu vedlo a mnohé další, nabídneme v rozhovoru, jehož spolutvůrci se můžete stát také vy, čtenáři atletika.cz.

Rodačka z Benešova (*22.12.1985) už od mládežnických let reprezentovala se štafetou: v Tampere 2003 skončily čtvrtkařky na juniorském mistrovství Evropy osmé – ve svém vlastním startu Jitka nepostoupila z rozběhu –; o rok později ve světové konkurenci v Grossetu z toho bylo deváté místo (individuálně se nenominovala). Na obou šampionátech se potkala v týmu se Zuzanou Hejnovou, ve Finsku také s Denisou Ščerbovou (dnes Rosolovou) a Zuzanou Bergrovou, se kterými pak vytvořila základ úspěšné štafety i v dospělé konkurenci.

Sama za sebe startovala Jitka na čtyřstovce při třech mistrovstvích Evropy, kde obsadila 19. pozici v Göteborgu 2006, 17. v Barceloně 2010 a nejlepšího výsledku dosáhla v Helsinkách 2012 dvanáctým místem. Na ostatní vrcholné akce se – s výjimkou univerziády, kde loni v Kazani běžela semifinále – kvalifikovala výhradně díky štafetě, a to včetně olympijských her v Londýně, kde obsadily čtvrtkařky sedmé místo. Bronzovou medaili si vysloužila na halových šampionátech Evropy (2013 Göteborg) i světa (Dauhá 2010), pod otevřeným nebem stála spolu s kolegyněmi na třetím stupínku při ME v Helsinkách před dvěma lety.

Své dotazy posílejte na mprochazka@atletika.cz do středy 12. března (včetně). Rozhovor jako obvykle zveřejníme v příslušné rubrice a upozorníme na něj také mezi hlavními články.

Profil JB

 

Michal Procházka, foto: J. Kottas

Vytisknout