přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. února 2008, 20:46

Ptáček má limit pro OH

560 cm dnes zdolal Adam Ptáček a vyhrál pražskou tyčku. Ženskou soutěž ovládla Britka Dennisonová. V doprovodném programu se vedlo Janu Velebovi, 60 m prolétl za 6.75.

Adam Ptáček se blíží ke své formě před vážným zraněním ruky. V Praze na Strahově se přenesl přes 560 cm a do jistoty Valencie mu chybí 10 čísel. Už tato výška však znamená mírnější kritérium pro Peking a je tedy jisté, že na OH pocestuje alespoň jeden český tyčkař. "Na začátku při rozcvičování jsem se cítil dobře. Pak jsem ale skákal základ na třetí pokus a v závěru jsem už  byl unavený," řekl Ptáček po závodě. "Respekt z pádu do šuplíku tu ještě je. Málem se mi to stalo při rozcvičování, dělal jsem hlavně všechno pro to, abych znovu nespadl na tu levou ruku." Ptáček si na další zlepšení věří, tím že dá '60', si byl jistý. Zvlášť se těší do Stromovky na republiku na rychlé mondo. Druhou příčku dnes vybojoval Američan Jeremy Scott za 548. Dalším našim zůstalo v zápise 533, nejlepší zápis měl a dělené třetí místo se Slovincem Poljancem získal Jan Kudlička. Pod stupni vítězů - pátý - skončil Michal Balner za stejnou předvedenou výšku. 513 dnes zdolal Štepán Janáček, 533 už bylo nad jeho síly a obsadil 7. místo.


Adam Ptáček - foto: J. Čech

Britka Kate Dennisonová jako jediná překonala 425 cm a po zásluze dnes zvítězila. Poté ještě zkoušela osobní rekord 445, což se jí nepodařilo. 405 cm zůstalo v zápisu hned několika skokankám, nejčistší jej na druhé příčce měla trojice, v níž figurovala Švédka Hana-Mia Personová a nejlepší Češky v závodě, Romana Maláčová a Jiřina Ptáčníková.

Výbornou mužskou šedesátku viděla přetlaková hala. Jan Veleba měnil letošní české tabulky a časem 6.75 se na pět setin přiblížil mírnějšímu kritériu do Valencie, které mu jako '22' stačí. Dvě setinky (6.77) za ním zaostal další sprinter této kategorie Jaroslav Šmotek, třetí místo bral Ondřej Kozlovský (6.88).
Ještě těsnější byl ženský závod, do šesti setin se srovnala první trojice: Pavlína Vostatková - 7.54, Iveta Mazáčová - 7.55, Kristina Bažatová - 7.62.

Mezi překážkářkami má 'rezervovaný čas' 8.21 Lucie Martincová. Dnes dotřetice v sezóně takto proběhla cílem a stále jí 'přebývá' 11 setin na HMS. "Běžela jsem až od třetí překážky," zdálo se jí po doběhu. "Škoda, že přímo vedle mě nebyla Jana Korešová. Má výborné starty." Korešová však předvedla i solidní druhou polovinu trati a znovu posunula svůj osobák - 8.37. Třetí pozici obsadila Zuzana Hejnová, specialistka na čtvrtku překážek, za 8.43. Martincová bude ještě zkoušet limit ve Vídni, popřípadě Lipsku a zcela jistě na HMČR. "Pocitově to dnes bylo dobré."

Na programu dnes byla také ženská osmistovka. Půlkařky měly vodiče na rychlý čas, vítězné Tereze Čapkové limit pro HMS v čase 2:04.96 znovu unikl. Za ní si však lámaly osobáky druhá Tereza Šedivá (2:06.55) a zejména třetí Dana Šatrová (2:06.64).

Koule mužů se stala kořistí Jana Tylčeho za 18.54. Pod 18 metry již skončili druhý Remigius Machura (17.89) a třetí Vladislav Tuláček (17.20). V dálce dolétla nejdále Martina Šestáková - 622 cm, 6m hranici překonaly i Korešová (619) a Iva Vedralová (600). V kvalitní doplňkové 150 těsně zvítězila Zuzana Bergrová za 18.14 a Ondřej Benda za 16.54.

Kompletní výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout