přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. června 2018, 22:44

První vícebojařské tituly rozdány

V průběhu druhého dne mistrovství ČR ve vícebojích se rozdávaly hned čtyři sady medailí. Dorosteneckými šampiony se stali František Doubek a Sára Zámečníková. Mezi starším žactvem triumfovali Jonáš Kolomazník a Tereza Babická.

Druhý den soutěže dorostenců byl zajímavý až do poslední disciplíny. Olomoucký Jonáš Pospíšil své vedení z prvního dne neudržel a dostal se před něj František Doubek z Nové Paky, který zvítězil se součtem 6659 bodů. Smutnit však nemusel ani Pospíšil, který posbíral 6634 bodů. Oba borci dokázali pokořit výkonnostní požadavek A pro start na ME do 17 let. Na bronzový stupínek vystoupal Ondřej Mikeš z AC Pardubice (6476 b.). 

Ve stejné kategorii dívek se radovala z titulu pardubická Sára Zámečníková. Výrazně jí k tomu dopomohl nový osobák v dálkařském sektoru, kde dolétla na 597 centimetrů. Její vítězný bodový zisk činil 5234 bodů. Stříbrná Klára Bažoutová jich posbírala 5160 a obě tak pokořily „áčkový limit“ na dorostenecké mistrovství Evropy. Bronz putuje do Bíliny zásluhou Kamily Frontzové (4943 b.).

Obsazení stupňů vítězů v kategorii starších žákyň se oproti včerejšku nezměnilo. Vedení udržela českobudějovická Tereza Babická, která nastřádala 4884 bodů. Stříbrnou příčku obsadila novopacká Jessica Nechanická (4773 b.). Bronz si odveze do Svitav Eliška Červená (4723 b.).

Suverénním vítězem žákovského devítiboje se stal přerovský Jonáš Kolomazník, který vyhrál s náskokem více než dvou stovek bodů (5892 b.). Pro stříbro také s přehledem dokráčel Štěpán Schubert z AC Jablonec (5654 b.) a bronzovou radost si udělal opavský Richard Šenk (5157 b.).

Svou mistrovskou soutěž rozjely i juniorky a dle očekávání jde o souboj mezi hlavními favoritkami Annou Kerbachovou z USK Praha a Janou Novotnou z Dukly Praha. Po úvodních čtyřech disciplínách vede Kerbachová (3257 b.) o pouhé tři body před Novotnou (3254 b.). Třetí je zatím oddílová kolegyně Kerbachvé Patricie Burajová (2967 b.).

Mezi juniory je v polovině závodu na čele pardubický Lukáš Kuthan s mezisoučtem 3647 bodů. Následuje ho průběžně druhý Vilém Stráský z Brna (3622 b.). Třetí příčku drží Jan Rejha z Jičína (2967 b.).

Petr Jelínek

Vytisknout