přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. dubna 2020, 19:56

Program ComplexCore+ pro trenéry a atlety

ComplexCore+ je rakouský projekt, jehož propagátoři, původem výkonnostní sportovci a v současné době fyzioterapeuti sportovců, vytvořili program jako pomůcku k sestavení kondičních /kompenzačních tréninkových plánů a umožňuje vytvářet cvičební programy na posilování, protahování, kompenzace a doplňková cvičení.

Tyto plány jsou doprovázeny fotografiemi a videi cviků s jejich psaným popisem a dávkováním.  Program je určen k širokému využití pro výuku a práci fyzioterapeutů, trenérů, sportovců a pacientů s obtížemi pohybového aparátu. Je však velmi dobře využitelný ve sportovním tréninku a v této době výjimečného stavu a omezení nám nabízí možnost komunikace s atlety i díky tomu, že umožňuje zasílat atletům tréninkové plány přímo do mobilní aplikace v jejich telefonech.

ComlexCore+ je vhodný pro elitní i rekreační sportovce a nabízí řadu teoretických a praktických přístupů. V teoretické části najdete základní znalosti o funkční anatomii související se základy tréninkové a sportovní medicíny a také testy motorických dovedností. V praktické části získáte podrobný a systematický přehled více než 3000 různých cvičení.

K dispozici je momentálně 300 plných licencí pro trenéry, ve kterých lze sestavovat tréninkové plány a cvičební programy a 15 tisíc aplikací ke stažení do mobilu pro sportovce, které jsou omezené rozsahem přístupných cviků, ale umí přijímat a zobrazovat plány od trenérů včetně přehrávání videí.

Trenérské licence byly plošně rozděleny takto: 72 VT Sps, 180 VTS+VT+TSCM, 48 VT+T SG.

Český atletický svaz jedná o mnohem širším využití pro trenéry i atlety. Zároveň se jedná o vytvoření české verze, aby byl program přístupný všem a využitelný v plné šíři.

V přípravě jsou také instruktážní videa, jak program plně využívat a podrobný uživatelský manuál v českém jazyce.

Více informací naleznete na webových stránkách ComplexCore+

Manuály ke stažení


 

Petr Jelínek

Vytisknout