přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. srpna 2013, 22:17

Předmoskevské rozlučky v Německu a Finsku

Na českém území udělala důstojnou tečku za částí sezony před vrcholem Velká cena Chebu. Zajímavosti se však o víkendu udály také v německém Weinheimu či finském Kuortane.

WEINHEIM (GER, 2.8.): Při mítinku, který se bez obalu označil za „Rozlučku před MS“, byly k vidění hned tři evropské výkony roku, o všechny se postarali domácí atleti. Sprinterka Verena Sailerová na stovce sesadila o dvě setiny vteřiny ze sprinterského trůnu Bulharku Lalovovou, přičemž si časem 11.02 (+1.1 m/s) vylepšila osobní rekord. Snad ještě lépe využila příhodných větrných podmínek dálkařka Sosthene Moguenaraová, která 704 centimetry za podpory +1.5 metrů za sekundu předvedla nejlepší německý výsledek za posledních patnáct let. Mužský sprinterský kva­rtet ve složení Jakubczyk, Knipphals, Reus, Keller se blýskl výtečným časem 38.13. Z individuálního měření sil na stovce pak vyšel nejlépe finišman Martin Keller 10.07 (+1.0). Němci při mítinku hostili především Kanaďany, z jejichž výkonů stojí za zmínku přinejmenším rekord zdejšího stadionu Aarona Browna na dvoustovce časem 20.44 (+0.8).
Výsledky

KUORTANE (FIN, 3.8.): „Kuortanské hry“ jsou o poznání tradičnějším mítinkem a vzhledem k lokalitě (Finsko) vyznávají pochopitelně především disciplínu zvanou hod oštěpem (ač i další slušně obsazené však byly k vidění). Ženská soutěž byla výkonnostně skrovnější, domácí Ooně Sormunenové stačilo k prvenství i 60.56 m. Zvučnými jmény nabitý mužský závod ovládl Tero Pitkämäki, který se po menší operaci a relativně dlouhém závodním výpadku vrátil velmi slušnými 86.13 metry. Ve výsledkové listině jej následují olympijský medailista a krajan Ruuskanen (85.70), Švéd Amb (83.36) a další z Finů Mannio (82.57). Šampion z Londýna Walcott (TRI) skončil sice až pátý, 82.24 je ale pro něj po zdravotních potížích spíše dobrý signál, nadto za ním skončil ještě o příčku zpět jeho předchůdce z olympijského trůnu Nor Thorkildsen (81.34). Petr Frydrych předvedl jako sedmý v pořadí 74.93.
Výsledky

Michal Procházka, foto: www.martinkabrt.cz

Vytisknout