přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. února 2014, 20:32

Pražskou tyčku ovládli Kudlička a Büchlerová

Osmnáctý ročník skokanského mítinku na pražském Strahově vyhráli domácí Jan Kudlička a Švýcarka Nicole Büchlerová. K Sopotám se přiblížila překážkářka Lucie Škrobáková.

V mužské soutěži se prosadil domácí Jan Kudlička, když vše zachránil třetím pokusem na 555 cm. Poté už si osamocený svěřenec Boleslava Patery nechal nastavit český rekord 582 cm, ale neuspěl. Úsilí Michala Balnera o entry IAAF pro Sopoty ani dnes nevyšlo, Kudličkův tréninkový kolega zdolal 545, laťka o decimetr výš už byla nad jeho síly. O třetí příčku se podělili domácí Lukáš Bechyně a Řek Patsoukákis, kteří zvládli 530 napoprvé, naopak pátý Adam Pašiak vypotřeboval dva pokusy.

O prvenství mezi ženami se rozeskakovaly Jiřina Svobodová a Nicole Büchlerová, když do 445 cm měly shodný zápis (tuto výšku obě skočily napotřetí) a pak nezvládly 463, a to ani napočtvrté. Poté laťka klesala po 5 cm bez úspěchu jedné či druhé tyčkařky až k 448, kde uspěly obě. Zvýšilo se na 453 a zde rozhodla o vítězství Švýcarka, když na rozdíl od české rekordmanky uspěla. Mezi ostatními byla zásadním sítem výška 435, která byla konečnou hned pro trio skokanek, které nakonec zapsaly výkon o decimetr slabší. Třetí pozice zůstala díky shodnému zápisu Romaně Maláčové a Norce Larsasenové, s pátým místem odjela Britka Peakeová. K potěše hrstky věrných fanoušků se o žákovský rekord postarala 370 cm Amálie Švábíková.

Z doplňkových disciplín vypíchněme 60 metrů překážek, kde zůstala Lucie Škrobáková po 8.16 pouhé dvě setiny od limitu ČAS pro Sopoty. Hladkou šedesátku v podání mužů ovládl Václav Zich (6.88), ženskou dálku Jana Korešová (618).

Výsledky

Michal Procházka, foto graf.cz

Vytisknout