přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. ledna 2014, 11:38

Praha Indoor 2014 zahajuje prodej vstupenek

Od středy si zájemci mohou koupit vstupenky na kvalitně obsazený mezinárodní mítink, který se uskuteční letos 25. února v pražské 02 aréně. Do startovní listiny přibyla nová jména.

dráhaO2arenaJPv.JPGVstupenky na mezinárodní atletický mítink Praha Indoor 2014 si atletičtí příznivci mohou zajistit již od středy 15. ledna v předprodejní síti Sazka ticket. Atletická podívaná přijde diváky na 290 Kč, horní ochozy se budou prodávat za 190 Kč. „Těšíme se, že do 02 arény přilákáme atletické fanoušky, kteří halovou atletiku v Praze viděli naposledy v roce 2009 při Mítinku světových rekordmanů.  Diváci tak budou moci nasát atmosféru haly rok před konáním významné atletické akce, halovým mistrovstvím Evropy 2015. Testovací mítink zároveň znamená, že organizátoři si vyzkouší veškeré možnosti haly, organizaci, lidské zdroje i zájem diváků před HME 2015,“ vysvětluje výkonný ředitel halového mistrovství Evropy Tomáš Janků.

Do startovní listiny mítinku přibyla další zajímavá jména. K Ladislavu Prášilovi a olympijskému vítězi Tomaszi Majewskému ve vrhu koulí, prioritní disciplíně mítinku, přibyl kanadský obr Dylan Armstrong, dvaatřicetiletý národní rekordman v hale (21, 43 metru) i venku (22, 21 metru). Vloni na světovém šampionátu v Moskvě získal bronz a medaili má už také z halového mistrovství světa 2010 z Dauhá, kde byl také stříbrný. Z první šestky koulařů z mistrovství světa v Moskvě uvidí 02 aréna celou polovinu závodníků.

Na mužské šedesátce se představí výborný Jamajčan Lerone Clarke, který má osobní rekord na 100 metrů 9,99, ale kvůli výbornému startu je skvělý především v hale. Těšit se na této trati můžeme na již ohlášeného nestárnoucího Kima Collinse. Dvaatřicetiletý Clarke je dokonce karibským rekordmanem na 60 metrů šasem 6,47. V minulé halové sezoně vyhrál mítink v Dusseldorfu, ale potom se zranil. Až nyní je fit a připravený útočit na medaili na halovém mistrovství světa v Polsku.

V běhu na 400 metrů se k Pavlu Maslákovi a Luguelinu Santosovi přidá Jamajčan Edino Steele, kterého přímo trénuje Boltův kouč Glen Mills. Steele je ve výborné formě, v pátek v Kingstonu v rámci testovacího tréninku zaběhl 500 metrů za 1:00.8. Chtěl by se kvalifikovat v běhu na 400 metrů na světový halový šampionát v Sopotech. Steele dosáhl životního úspěchu na světovém šampionátu v Moskvě, kde byl významným členem štafety na 4x400 metrů, která získala stříbrnou medaili.

Z již ohlášených jmen připomínáme Britku Jenny Meadowsovou na ženské osmistovce, olympijského vítěze z roku 2008 Dayrona Roblese z Kuby či Jamajčana Andrewa Rileyho. V programu 15 disciplín bude startovat šiřší domácí špička a Evropané si budou moci otestovat prostory před HME. Zároveň jde o vhodnou příležitost pro zámořské atlety ověřit si formu před halovým mistrovstvím světa, které se uskuteční začátkem března v polských Sopotech. Zároveň půjde o jediné postavení atletické dráhy v 02 aréně před HME v březnu 2015.

Karolína Farská

Vytisknout