přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. června 2015, 22:08

Povedený start gigantu

Špičkové výkony, napínavé souboje i dominance jednotlivců. První den národního šampionátu juniorů a dorostu, který hostí stadion ve Vítkovicích, nabídl bohaté a chutné menu.

Vrcholné akce pro mládež se blíží, nominační období se velice krátí a národní šampionát tak skýtá velice kýženou a dobrou příležitost přihlásit se ještě o místo v sestavě. Někteří tak ve Vítkovicích učinili, jiní si zlepšili či obohatili nominační vizitky.

To je případ Terezy Vokálové z Jablonce nad Nisou, jejíž jméno v sestavě pro světový šampionát sedmnáctiletých figurovalo už u sedmiboje a čtvrtky překážek, dnes možnosti svého výběru rozšířila ještě o stovku překážek (13.78 v rozběhu, 13.88 ve finále) a také dálku (6.04). Obdobně si královéhradecký Jan Doležal „přibral“ pro MEJ k víceboji také stodesítku, kterou navzdory protivětru 1.4 m/s vyhrál v čase 13.88. O setinu přitom za sebou zanechal Davida Sklenáře z Olympu Praha, který si posunul své sezonní a také nominační maximum. Svůj nominační výkon na MEJ zlepšila i oštěpařka Natálie Durčáková z Olomouce, a to na 53.76.

Zcela nově se do soupisek připsali juniorský kladivář Jaroslav Lautrkranc z Hvězdy Pardubice výkonem 70.88, jeho vrstevnice Emily Gerulová z Vítkovic, která běžela stovku za 11.81 (-0.7) a také tyčkař Dan Bárta z Jablonce, který doskočil na MS do 17 let výkonem 475 cm.

 Za zmínku stojí jistě i to, že Gerulová vyhrála krom stovky i dálku (5.99), stejně tak Doležal (7.25). K dvojnásobným vítězům patří i dorostenec Jan Kisiala ze Slavie Praha s kombinací stodesítka (14.00) a opět dálka (7.07). O další vavříny se bude bojovat v neděli.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout