Početná česká ekipa v Montreuil

středa 2. června 2021
Ve francouzském Montreuil se uskutečnil bronzový mítink World Athletics Continental Tour. Na startu bylo i sedm českých reprezentantů.

V bězích na 1500 metrů jsme měli hned trojí zastoupení. Na mužské patnáctce si Jakub Holuša doběhl pro devátou příčku v letošním nejlepším českém výkonu 3:36.66. V novém rekordu mítinku 3:33.99 zvítězil Keňan Wilson Kipsang. Druhý start na dráze a první patnáctku po mateřské pauze si zaběhla Kristiina Mäki. V cíli z toho byl čas 4:12.16, což stačilo na osmé místo. Hned za ní finišovala Simona Vrzalová v čase 4:13.36. I zde padl nový rekord mítinku. Vítězná Běloruska Daria Baryševičová ho vylepšila na 4:06.91. Půlkař Filip Šnejdr vybojoval osmou příčku ve svém sezónním maximu 1:46.64. Čas ze Zlaté tretry v Ostravě srazil o čtyři setiny.

Hned dva čeští borci zaklekli do bloků závodu na 400 metrů překážek. Lepšího času i umístění dosáhl pátý Vít Müller, jenž si s tratí poradil v čase 50.37. Příliš však nezaostal ani sedmý Martin Tuček, který si zaběhl sezónní výkon 50.66. Zvítězil Francouz Wilfried Happio za 49.56. V nejkratším sprintu na 100 metrů se jako pátý do cíle předkláněl Dominik Záleský. Leader letošních národních tabulek zaznamenal čas 10.36. Nejrychlejší byl favorizovaný Arthur Cissé z Pobřeží slonoviny za 10.11.

Letošní nejlepší světový výkon padl v mužském trojskoku a nemohl ho obstarat nikdo jiný než halový světový rekordman Hugues Fabrice Zango. Reprezentant Burkiny Faso doskákal na 17.67, čímž zároveň vyrovnal rekord mítinku. Jeho tréninkový kolega Melvin Raffin z Francie se vyhoupl do čela průběžných evropských statistik výkonem 17.19.