přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. září 2022, 16:56

Plzeň do finále Clash of the Clubs

Ve španělském Castellónu probíhá první ročník juniorského týmového utkání Clash of the Clubs. Českým zástupcem v této soutěži je AK Škoda Plzeň a atletickému klubu ze západních Čech se podařilo postoupit do nedělního A finále.

Clash of the Clubs je dalším utkáním projektu DNA (Dynamická atletika) a navazuje na dvě předešlá atletická klání, která se v minulých letech uskutečnila. Tím vůbec prvním byly atletické soutěže v rámci Evropských her, které hostil v roce 2019 běloruský Minsk, a to i za účasti českých reprezentantů.

Letos v únoru pak proběhlo halové utkání reprezentačních týmů. Tentokrát čeští atleti chyběli a vítězství si domů odvezlo Španělsko, které je právě hostitelem třetí události, která je ovšem tentokrát určena atletům kategorie do 20 let, a navíc se poprvé jedná o soutěž atletických klubů.

Samotná soutěž je rozprostřena do dvou dnů, kdy v sobotu probíhají skupinové souboje a v neděli pak budou na programu finále A a B. Atleti a atletky závodí v jedenácti disciplínách a závěrečné stíhací štafetě, která určuje konečné pořadí. Do Castellónu přicestovalo přes 200 atletů z jedenácti zemí. Do dvou šestičlenných skupin bylo rozděleno jedenáct atletických oddílů a reprezentace Andorry.

Škodovka závodila v první skupině a její atleti a atletky si vedli na výbornou, když obsadili druhé místo za britským klubem Blackhealth and Bromles AC, čímž si Západočeši zajistili účast v nedělním áčkovém finále.

Hned v pěti disciplínách dosáhly plzeňské naděje na prvenství. Z primátů ve svých disciplínách se radovali koulař Tomáš Procházka (16.73), dálkařka Kateřina Čermáková díky novému osobnímu rekordu 607 centimetrů (ve finálové sérii 606), oštěpařka Petra Sičaková (48.41), Tomáš Koza na stodesítce překážek v kariérním maximu 14.57 a Viktorie Jánská na stovce překážek za 14.02. K tomu ještě přidala druhé místo na hladké stovce v čase 12.03.

Výsledky

Petr Jelínek, foto: AK Škoda Plzeň

Vytisknout