přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2003, 17:40

Paterovci si zpestřují soustředění

Častý déšť a vítr provází soustředění českých reprezentantů ve skoku o tyči na Kanárských ostrovech.

„Počasí nám prostě nepřeje. Kvůli neustálému větru skáčeme míň, než jsme si naplánovali,“ stěžuje si trenér Boleslav Patera. Pod jeho vedením se v Maspalomas připravují Pavla Hamáčková, Štěpán Janáček, Adam Ptáček a Aleš Hončl.

Skupina Boleslava Patery tak musí svůj tréninkový plán přizpůsobit aktuální povětrnostní situaci. Zkušený kouč pochopitelně má v zásobě i náhradní varianty přípravy. „Klademe větší důraz na obnovu fyzické kondice. Moji svěřenci teď více posilují a běhají sprinty,“ popisuje.


Především právě trenér Patera je naprosto nadšen tamní lezeckou stěnou. Každý den po ní všichni členové tréninkové skupiny šplhají a její šéf je s tímto doplňkem nadmíru spokojen: „Stěna je tu vynikající. Je to zábava a navíc velmi vhodné posilování předloktí.“

Tyčkaři končí své soustředění na Kanárských ostrovech v sobotu 25. ledna a o čtyři dny později čeká Pavlu Hamáčkovou, Štěpána Janáčka a Adama Ptáčka halový mítink v Cottbusu (Chotěbuz, SRN). V Německu absolvují čeští reprezentanti také několik dalších závodů. Limit pro účast na HMS v Birminghamu je 570 cm u mužů a 440 cm v ženské kategorii.

Tomáš Klement

Vytisknout