přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. června 2003, 20:30

Opory národního týmu věří v úspěch na Evropském poháru

„Na Evropský pohár se moc těším,“ zní jednohlasná odpověď opor českého národního týmu, Věry Pospíšilové a Tomáše Janků.

Česká vrhačka se v 1. lize Evropského poháru ve slovinském Velenje představí v soutěži diskařek i ve vrhu koulí. „Dlouho jsem takový dvoustart neabsolvovala,“ uvedla Pospíšilová ke svému vystoupení při Evropském poháru. Pozice druhé ženy letošních světových tabulek v hodu diskem řadí závodnici Olympu Praha mezi největší favoritky ve Velenje. „Své soupeřky neznám, ale vím, že silné zastoupení bude mít Portugalsko a Ukrajina,“ hovoří o své konkurenci Pospíšilová. Podle zmíněných tabulek by nejvážnější soupeřkou české závodnice měla být Ukrajinka Ivanovová, která před pěti týdny dosáhla výkonu 65,15 m. Pospíšilová se však může chlubit zlepšením osobního maxima 66,66 m.

“Pokaždé se závod vyvíjí jinak,“ usměrňuje své ambice Pospíšilová, „nelze dopředu odhadovat, kolik bodů pro národní tým získám. Každopádně stojím pevně na zemi,“ dodává česká reprezentantka, která v soutěži Evropského poháru obhajuje prvenství z diskařského sektoru. Stejně jako loni se Pospíšilová zúčastní také soutěže koulařek. „Půjdu z plného tréninku. Doufám, že se mi podaří být přínosem i v koulařském sektoru,“ sdělila Pospíšilová, jíž zdobí 12. místo z evropského šampionátu juniorů 1997 právě v této disciplíně.

“Evropský pohár pro mě představuje nejhezčí závody,“ říká výškař Tomáš Janků, který v českém národním týmu platí za jednu z vůdčích osobností. „Je to vyloženě týmový hráč,“ říká o zkušeném výškaři šéftrenér ČAS Václav Fišer. „Pokaždé dokáže vymyslet nějakou legraci, při níž se družstvo dá dohromady,“ dodává Fišer o nesporném přínosu Tomáše Janků pro český celek. „Věřím, že družstvo mužů skončí do třetího místa. Ambice ženského týmu si netroufám odhadovat,“ vyjadřuje Janků svou prognózu k víkendovým závodům. Co se týká osobního výsledku, je šestý muž letošního halového MS rovněž optimistou: „Určitě chci překonat 230 centimetrů.“ Právě tento výkon, kterého Janků dosáhl už v halové sezoně, představuje hodnotu A-limitu pro účast na srpnovém MS v Paříži. Největším soupeřem českého závodníka na Evropském poháru ve Velenje by měl být Ukrajinec Andrej Sokolovskij, jež se minulý týden v německém Langenu zaskvěl výkonem 233 cm.

Podrobné informace k 1. lize Evropského poháru ve Velenje naleznete v rubrice ZAOSTŘENO NA…

Tomáš Klement

Vytisknout