přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. prosince 2021, 08:15

Okamžik roku #6: Solidarita s Hodonínem

V našem seriálu o momentech končícího roku to tentokrát bude o mistrovství ČR ve Zlíně. Ale v hlavní roli nebudou tak úplně skvělé výkony na zdejším stadionu Mládeže...

Šampionát o posledním červnovém víkendu se ve Zlíně konal ve stínu přírodní katastrofy, která postihla ve čtvrtek před šampionátem nedaleký jih Moravy. Ničivá bouře, jejíž součásti bylo i bezprecedentní tornádo, vážně poškodila stadion AK Hodonín (mj. odnesla značnou část střechy), kde by se mělo konat v roce 2022 příští MČR. Z reprezentantů je tu členem například Filip Sasínek, který zde i se svou partnerkou Kristiinou Mäki trénuje, s atletikou v Hodoníně začínal také třeba Vítězslav Veselý.

ČAS vedle vyjádření soustrasti pozůstalým obětem pomohl (ve spolupráci s Českou spořitelnou) s co nejsnazším zřízením účtu pro účel veřejné sbírky. Na transparentním účtu se během pár dnů objevilo přes milion korun. Své příspěvky na stadion U Červených domků poslala celá řada atletů, trenérů a činovníků, ale také třeba novinářka Žaneta Peřinová či účastník zimní olympiády v roce 1976 v severské kombinaci František Zeman.

Mimořádnou solidaritu ukázaly desítky oddílů, mnohé z nich poslaly částku čtyřcifernou. A nešlo jen o velké kluby, a ne jen blízké moravské jako Olomouc či Zlín. Velkou štědrust z této části atletické rodiny ukázal Sokol Horní Počernice (30 000 Kč). A třeba plzeňská škodovka dala tisíc za každou medaili ze Zlína (bylo jich 15), královéhradečtí sokolové zase za každého svého člena 50 Kč (mají jich 390, takže 19 500). Všem, i těm nezmíněným, tleskáme. za Hodonín děkujeme a věřme, že se tam v příštím roce sejdeme při MČR.

Ale abychom nezůstali dlužni, tak alespoň ve stručnosti vrcholy šampionátu ve Zlíně:

  • Barbora Malíková se na čtvrtce přímo kvalifikovala do Tokia osobním rekordem 51.23.
  • Jan Jirka zaběhl národní rekord 20.45 na dvoustovce.
  • Diana Mezuliáníková na patnáctce a Filip Šnejdr na půlce překonali rekordy šampionátu časy 4:09.66 a 1:46.33.
  • Oštěpařka Barbora Špotáková získala čtrnáctý titul z jediné disciplíny, tyčkař Jan Kudlička třináctý.
  • Dvě individuální prvenství vybojoval Viktor Šinágl, ovládl pětku a patnáctku.

Michal Procházka, foto: AK Hodonín

Vytisknout